Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Zdravou dietou se rozumí takové stravování, které je vyvážené, pravidelné a často vede i k redukci váhy. Jednoduše kdo začne jíst zdravě zhubne, aniž by musel počítat každou kalorii. Pokud je navíc taková dieta doplněna pitným režimem, výsledky se dostaví téměř okamžitě. Jak tedy sestavit jídelníček, co pro to všechno musíte udělat a jak lze vše zařídit z pohodlí domova? Tohle a mnohem víc se dozvíte v následujícím článku tak pokračujte ve čtení.

Z čeho by se měla zdravá dieta skládat?

Zdravá dieta rozhodně není něco, co budete držet týden, nějak to přetrpíte, a pak si dál budete vesele pokračovat v nezdravém stravování. Zapomeňte na všechny nízkosacharidové, nízkotukové nebo jiné diety při kterých tělu chybí tolik potřebné látky. Možná uvidíte, že se ručička na váze pohnula, do pár dní po ukončení diety se však dostaví jojo-efekt, což rozhodně není žádoucí. Pro správné a zdravé hubnutí je proto potřeba dodržovat 3 základní pravidla.

1) Jezte vyváženě

Zdravá dieta neznamená, že úplně zavrhnete všechno jídlo. Musíte se naučit správně a pravidelně jíst, naučit se lásku k jídlu, a to nedokážete neustálým omezováním tolik potřebných makroživin a mikroživin. Vaše strava by měla obsahovat hlavně bílkoviny doplněné o sacharidy a tuky, stejně jako jiné důležité látky jako jsou vitamíny, minerály nebo antioxidanty. Nemusíte vynechávat přílohy, ani mléčné výrobky. Pouze musíte vědět, jak se stravovat tak, aby vaše tělo bylo uspokojené a nasycené a zároveň docházelo k tolik vytoužené redukci váhy.

2) Jezte pravidelně

Zdravá dieta rozhodně není celý den jíst jen saláty a večer vyluxovat ledničku. Zdravá dieta je o pravidelném, vyváženém stravování. Měli byste jíst 5x denně po menších porcích pokud možno ve stejný čas. Vaše tělo si tak zvykne na pravidelný příjem jídla a vy nebudete hladovět. Vaše tělo při pravidelnosti vyšle signál do mozku o tom, že není potřeba si ukládat zásoby, protože ví, že dostane najíst. Snadněji tak budete odbourávat přebytečné kilogramy a navíc nebudete mít hlad.

3) Jezte čerstvé a kvalitní potraviny

 

Zdravé diety nemůžete dosáhnout kupováním nekvalitních potravin. Nekvalitní jsou především ty potraviny, které se co nejvíce vzdálily od své původní formy. Proč si kupujete o cukr a chemické látky obohacený protlak místo rajčat? Zpracované potraviny jsou často ochuzeny o bohaté minerály a vitamíny a ztrácí tak svoji důležitou výživovou hodnotu. Pro vaše tělo je důležité jíst čerstvé a kvalitní potraviny.

Nemám čas si chystat jídlo

Zdravá dieta, to nejsou výmluvy. To je zřejmě jedna z nejčastějších, díky kterým pak jíte nepravidelně a nekvalitně. Vše si jde přitom zařídit z pohodlí domova-díky krabičkovému stravování. V dnešní moderní době už existují rozvozové služby (např. https://www.zdravadieta.net), které dopraví jídlo v 5 vyvážených porcích až k vám domů. Je pak velice jednoduché stravovat se vyváženě, pouze otevřete krabičku a sníte čerstvé a kvalitní jídlo.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.