Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

K čemu je magnetický hlavolam či magnetická stavebnice NeoCube? Z 216 magnetických kuliček složíte ploché i prostorové tvary nebo třeba i magnetický náramek na ruku. Podívejte se, jak sestavit květinu nebo magnetickou domino dráhu.

NeoCube original, zlaté, černé stříbrné

Původní verze magnetického hlavolamu byla klasická kovová – nazývá se NeoCube original. Pak ale vznikla i černá verze – černý nikl, stříbrná verze s přídavkem stříbra, a také pozlacená verze.

Neo cube – neodymová kostka

Když složíte 6 × 6 × 6 řad k sobě, sestavíte základní tvar – neodymovou kostku NeoCube. Odtud vznikl i název. Neo + Cube = „neodymová kostka“ NeoCube.

V zahraničí se setkáte i s jinými názvy magnetické stavebnice, například „BuckyBalls“ nebo „Zen Magnets“. Jedná se však zpravidla o stále stejné kuličky.

Skládejte 2D i 3D tvary, hvězdice, kouli, pyramidu, ornamenty

Z malých 5mm kuliček – neodymových magnetů vytvoříte takřka nekonečné množství plochých i 3D prostorových objektů. Omezují vás jen vlastní nápady a šikovnost. Na internetu je mnoho různých návodů, jak tvary z NeoCube skládat.

Odhalte, jak z magnetických kuliček složit pyramidu. Naučte se, jak složit magnetickou stavebnici NeoCube do pěkné kostky nebo jak z magnetických kuliček sestavit tvar koule.

Složte si z magnetické stavebnice NeoCube jednoduchou květinu

Jak si z magnetických kuliček vytvořit květinu? Nejdříve vytvořte magnetický řetízek – spojte kuličky k sobě. Pak je spojte do dvojitého trojúhelníku. Jak to udělat? Z 15 kuliček vytvořte vnitřní trojúhelník a dalších 15 přicvakněte po stranách.

Takových trojúhelníků vyrobte 6. Následně je všechny spojte k sobě a vytvořte květ. Vnitřek květu nakonec vyplňte dalšími kuličkami. Pokud chcete, přidejte další neodymové kuličky ještě pro získání tvaru stonku. Bravo, magnetická kytička je na světě!

NeoCube kuličky v mnoha barvách

V současnosti seženete i NeoCube magnetické kuličky barevné, červené, modré, zelené, fialové, oranžové, tyrkysové, růžové i další barvy. Když si jich pořídíte více, můžete skládat různobarevné tvary.

Magnetické kuličky v akci – rozjeďte řetězovou domino dráhu

Z magnetické stavebnice NeoCube složíte mnoho různých dvoj i trojrozměrných tvarů. Ale malé magnetické kuličky se dají použít i pro postavení řetězové domino dráhy. Vytvořte třeba s dětmi pořádnou dráhu a uveďte kuličky do pohybu. Návod, jak se domino dráha z magnetických kuliček staví, se dá najít na internetu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.