Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kojení je nejpřirozenější způsob krmení novorozence a maminky u něj stráví opravdu hodně času. Je samozřejmé, že vyhledávají způsoby, jak udělat tuto společnou chvíli pro sebe i pro děťátko pohodlnější.

Kojící polštář sice není nezbytnou výbavou pro miminko, jeho používání ale poskytuje několik výhod, které by vás mohly přesvědčit. Především je kojení pohodlné, i když se protáhne na delší dobu, například proto, že si miminko mezi jídlem podřimuje. Když dítě drží kojící matka na ruce, po chvíli ji začne brnět, s přibývajícím věkem a hlavně hmotností dítěte je stále náročnější ho udržet. Často se maminka u kojení krčí, aby se dítě lépe dostalo k mléku. Všechny tyto nepříjemné situace odpadnou, když při kojení používáte kojící polštář.
Samozřejmě se dá použít normální polštář, ty speciální ale jsou navržené pro uspokojení potřeb miminka i matky – zajišťují správnou polohu a tím i přisátí k prsu pro miminko a pohodlné střídání poloh pro maminku, ta si ušetří bolesti zad či krční páteře.

Jaký kojící polštář si vybrat

Pokud jde o tvar, může si maminka vybrat v zásadě mezi dlouhým úzkým vakem, který si může tvarovat podle potřeby, nebo polštářem ve tvaru podkovy. Ten si jen “nasadí” na tělo v požadované výšce a miminko si pohodlně opře. Tento polštář je velmi praktický při kojení dvojčátek,
Při výběru kojícího polštáře můžete zohlednit i požadavek na výplň. Kuličky z EPS (expandovaný polystyren) dobře rozkládají tlak, jsou hypoalergenní, lehké a mohou se prát. Lehké, nenasákavé a prodyšné je duté vlákno (PES), i tyto polštáře se mohou prát. Líná pěna se dobře tvaruje, je měkká a poddajná, je ale těžší a nedá se prát. Zajímavou výplní je pohanka a špaldové slupky. Jsou odolné, prodyšné, dobře se polohují, odvádí a kumulují teplo. I tady je určitou nevýhodou vyšší hmotnost.

Kojící polštářewww.babysworld.cz

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.