Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ostropestřec mariánský, zkuste si název této mocné bylinky sklonit do všech 7. pádů a rázem nabudete dojmu, že je to bylinka určená k rozvazování jazyka. Ale není tomu tak. Název této bylinky sice může sloužit jako dokonalý jazykolam, ve skutečnosti je však cennější její složení. Ostropestřec mariánský ochrání játra a pomůže vašemu tělu při detoxikaci.

Ostropestřec mariánský je silným antioxidantem

Ostropestřec mariánský v přírodě jen tak nepřehlédnete. U nás se sice vyskytuje jen zřídka, svůj domov má ve Středomoří, roste ale i v Africe a v Asii. Jeto až 2 metry vysoký bodlák s ostny a pestrou fialovou barvou – odtud také jeho název (ostro-pestřec). Známý je hlavně pro své silné antioxidační schopnosti. Obsahuje účinné silice, které dokážou ochránit játra a další důležité orgány. Chrání jaterní tkáň, zvyšují vylučování žluči do střev a pomáhají mírnit dopad otravy alkoholem, drogami a jedovatými houbami.

Ostropestřec je používán při otravách

Protože má ostropestřec mariánský velmi rychlý nástup účinku (do hodiny), je vítaným prvním pomocníkem při otravách. Nejčastěji se podává při otravě alkoholem, houbami a drogami. Je až k nevíře, že je tato bylinka velmi častým podpůrným prostředkem při léčbě drogově a alkoholově závislých. Některé studie také poukazují na to, že skupině pacientů, kterým byl při léčbě dáván navíc i ostropestřec mariánský, se vedlo podstatně lépe, než těm, kterým byl ostropestřec odepřen.

Ostropestřec mariánský chrání vaše játra

Nejpodstatnější je ale ostropestřec mariánský pro naše játra. Chrání a regeneruje jaterní tkáň tím, že brání průniku toxinů do jater. Je tak výborným doplňkem stravy pokaždé, když to na párty přeženete s alkoholem. Tím, že do své stravy pravidelně zařadíte ostropestřec, podpoříte regenerační schopnost jater. Díky svým schopnostem je ostropestřec častou součástí léčby po chemoterapii.

Proč je péče o játra obzvlášť důležitá?

Během péče o své zdraví a o svůj vzhled se jen málokterý zaměří přímo na játra. Mnozí mají za to, že dokud se játra samy „neozvou”, je vše v pořádku. Ale není tomu tak. Játra bezesporu patří mezi nejdůležitější orgány lidského těla. V něm hrají roli čističky. V játrech probíhá řada životně důležitých procesů. Když je pak toxinů až příliš, játra jednoduše s čištěním nestíhají. Zejména u nadměrné a dlouhodobé konzumace alkoholu hrozí jaterní cirhóza. V této fázi už nic moc dělat nelze, a proto je lepší si důležitost jater uvědomit včas a s čištěním jim pomoct.

Když si vezmete, že to může být tak jednoduché, jako nakapat si pár kapek tinktury ostropestřce denně, není o čem uvažovat.

Chcete vědět více? www.cestabylin.cz

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.