Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Vánoce – to nejkrásnější období roku. Jedná se nejen o krásné vánoční svátky plné pohody, lásky a míru, ale také o období, během kterého se dopouštíme nejrůznějších vánočních hříchů a pokušení. Mám na mysli zejména hříchy, které se týkají sladkých a tučných dobrot, které jsou pro toto období typické. V tomto článku se dočtete o těch nejčastějších vánočních hříších.

Svařáček a vánoční trhy plné sladkých pokušení!

Vůně vánočního svařáku! Tak to je přece základ každých Vánoc. A kde jinde se před Vánoci setkat s přáteli než na vánočních trzích? Jenže pozor na to, co jíte, pijete, pokud nechcete tedy svátky oslavit se třemi kily nahoře. I když na Vánoce se může hřešit, jak chce, v případě, když úzkostlivě hledíte na každé kilo nahoře, dejte si pozor na to, po čem můžete přibrat. I když jsou Vánoce za dveřmi a s nimi i sladké cukroví, stejně na trzích často neodoláme sladkým lákadlům, mezi které patří zejména trdelník. Kynuté těsto, skořice, cukr – i tak se dá trdelník definovat. Je sice pravdou, že je tato pochoutka opravdu lahodná, ale bohužel Vám hodně přidává na kilech. Pozor si ale musíme dát i na takové zdánlivě neškodné dobrůtky, mezi které patří například pražené mandle.

Vánoční cukroví

Vánoční svátky se také jinak dají definovat jako dny strávené mlsáním cukroví při sledování pohádek. Tyto sladké dobroty plné cukru, másla a bílé mouky jsou totiž doslova kalorické bomby, se kterými zatočí jen pořádný pohyb v posilovně nebo na lyžích. Například na 100g lineckého cukroví byste museli strávit minimálně 125 minut klidné chůze, 37 minut na běžkách, či 33 minut spinningu. Někdy je tedy lepší přemýšlet dopředu a připravit si lahodné cukroví zdravou formou. A k tomu stačí jen málo. Podívejte se na naši stránku, kde Vám nabídneme hned několik takových receptů!

 Bramborový salát

Štědrovečerní večeře se neobejde bez pravého bramborového salátu. Každá rodina má jistě svůj osvědčený recept. Bohužel takový bramborový salát sám osobě je prostě kalorická bomba. Majonéza, hořčice a další suroviny, které jsou běžně pro většinu dietářů velkým strašákem, se o vánočních svátcích mohou jevit jako méně závažné, ale není tomu tak. Pokud si tedy tuto pochoutku nemůžete odpustit, měli byste si připravit buď zdravější formu této delikatesy, anebo minimálně hodinku věnovat nějaké sportovní aktivitě.

Smažený kapr

Smažený kapřík v trojobalu také neodmyslitelně patří k vánočním svátkům. Bohužel s tím souvisí i velice krutá matematika. Jedna porce kapra mívá 150 až 200 gramů, což odpovídá 1700 až 2300 kilojoulům. Vyzkoušejte raději tedy přírodní formu tohoto pokrmu. Bez strouhanky, bez smažení. Udělejte si ho tedy přírodní formou. Získáte tak dietní lahůdku na Váš vánoční stůl.

Vánočka

Tradiční máslová vánočka by na slavnostním stole neměla chybět. Výhoda je, že si ji můžete upéct třeba týden před svátky, vydrží totiž dlouho vláčná. Tak tato delikatesa sice vypadá nevinně, ale nenechte se mýlit. Do té pravé patří, jak už jsem výše zmínila, máslo, mouka, nebo dokonce sádlo. Silnější plátek vánočky spálíte, když budete půl hodiny jezdit na kole rychlostí dvacet kilometrů za hodinu.

Výsledek obrázku pro vánoční přibírání

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.