Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Stařeckou demencí jsou více ohroženi lidé, kteří nežijí v manželském svazku. Nebo je tomu tak alespoň podle serveru cnn.com. A to prý kvůli horší stravě a nedostatečné sociální stimulaci.. Stařecká demence, která se obvykle vyskytuje ve vyšším věku, je způsobena sníženou funkcí mozku. Jejím nejčastějším typem je Alzheimerova choroba.

Lidé, kteří byli po většinu svého života svobodní, mají více než 42% šanci, že se u nich toto onemocnění projeví. Vdovci mají pak o 20 % vyšší riziko demence než ženatí muži.

Andrew Sommerland, psychiatr na univerzitě v Londýně, uvedl, že nehraje roli přímo samotný sňatek či snubní prsten. Jedná se spíše o životní styl a vnější faktory, jimiž jsou například zdravější strava a společné bydlení, které způsobuje větší sociální stimulaci. V současnosti je však život bez manželského svazku velmi častý model a je pravděpodobné, že se budou rozdíly v životním stylu mezi svobodnými a sezdanými zmenšovat.

Vědci si nejsou jisti, jak tuto studii interpretovat a co přesně výsledky znamenají. Zjistili také hned několik nejasností. Také eexistují žádné důkazy o tom, že by měla na onemocnění nějaký vliv doba od rozvodu do dalšího manželství. Výzkum však bude pokračovat a bude se nadále zabývat přínosem sociálního kontaktu na zdraví člověka a jak dlouhá doba mezi ovdověním a dalším manželstvím je nebezpečná z hlediska onemocnění demencí.

I další studie uvádí, že správná strava, pravidelný pohyb, dostatek spánku a snaha o mentální stimulaci vede ke snížení rizika onemocnění. A manželství je faktor, které tyto věci pozitivně ovlivňuje.

Zdroj:https://www.tyden.cz/

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.