Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Pokud rádi pijete kávu, určitě vás potěší informace, že podle nového vyhodnocení více než 200 vědeckých studií, které se týkají právě popíjení kávy a jejích účinků na naše zdraví, může být prospěšné vypít až 4 šálky denně.  Tyto výsledky zveřejnil odborný časopis British Medical Journal.

Autoři této studie uvedli, že konzumace kávy byla častěji spojená s pozitivními a nikoli negativními dopady a náš zdravotní stav. Pokud jste milovníci tohoto nápoje, máte například nižší riziko výskytu určitých druhů rakoviny, jako například prostaty, dutiny ústní či jater.

Ti, kteří si dopřejí 3 šálky denně, měli nižší rizoko kardiovaskulárních chorob než ti, kteří se kávě vyhýbají. Konzumace byla také spojena s nižším výskytem neurologických problémů, jako jsou například Parkinsonova a Alzheimerova choroba a deprese.

Našli se však i studie, které potvrzují negativní zdravotní následky při konzumaci kávy během těhotenství, kdy se v takovém případě rodily děti s nižší porodní váhou a dříve, než byl plánovaný termín. Ne příliš kladné výsledky mělo popijení kávy u žen s náchylností k lámavosti kostí. Zvyšovala totiž riziko dalších fraktur.

Zdroj:https://www.tyden.cz/

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.