Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Máte dostatek pohybu a hlídáte si jídelníček, ale váha ne a ne dolů? Možná bude na vině váš pitný režim. Buďto nepijete dostatečně a váš dehydratovaný organismus nepracuje správně, nebo pijete špatné nápoje. Co byste měli pít, když chcete hubnout?

Co ANO?

Voda

Voda je základ a měla by tvořit většinu našich vypitých tekutin. Nedostatek vody totiž vede ke zpomalení metabolismu. Můžete si vodu ochutit šťávou z citronu, nebo pokrájeným ovocem či bylinkami.

Čaj

I čaje jsou velmi vhodným nápojem, pokud je nebudete sladit. Dokážou zahnat chutě a v zimě navíc i zahřejou. Nejvhodnější je kvalitní zelený čaj, který obsahuje spoustu zdraví prospěšných látek a antioxidantů.

Káva

Káva díky obsahu kofeinu dokáže povzbudit organismus a urychlit metabolizmus. Samozřejmostí by však mělo být, že bude neslazená a bez smetany či šlehačky. Pokud vám nechutná černá, můžete si do ní přidat trochu polotučného mléka.

Zeleninové šťávy

Šťávy ze zeleniny obsahují spoustu vitamínů a minerálů. Můžete kombinovat různé druhy a namixovat si chutnou a zdravou bombu.

Proteinový koktejl

Tento koktejl slouží pro doplnění bílkovin, což se hodí nejen při snaze o redukci váhy. Stačí proteinový prášek rozmíchat s vodou. Hodí se zejména po cvičení, pro rychlé doplnění dobře vstřebatelných bílkovin.

Co NE?

Káva se šlehačkou/likérem/smetanou/zmrzlinou

Samotná káva neobsahuje kalorie. Pokud ale přidáte některou z těchto ingrediencí, získáte nápoj o energické hodnotě v řádu stovek kalorií.

Alkoholické koktejly

Piña Colada, Long Island Iced Tea, Margarita, nebo Sex on the beach jsou drinky, jejichž energetická hodnota se blíží hodnotě hlavního jídla. Pokud vyrážíte s kamarádkami, dejte si raději dvě deci bílého vína. Ušetříte peníze i kalorie.

Energy drinky

Máloco je tak sladké a tak nezdravé jako energy drinky. V malé plechovce najdete mnohdy i maximální doporučenou denní dávku cukru. Pokud potřebujete víc energie, dejte si radši šálek kávy nebo černého čaje.

Limonády

Colové, pomerančové i mnohé jiné limonády obsahují spoustu cukru. Zrádné jsou i populární domácí limonády. Možná jsou bez chemie, ale taktéž bývají velkou zásobárnou cukru. A pokud si myslíte, že ledové čaje jsou lepší, tak vězte, že většinou obsahují cukru úplně stejně jako limonády.

Ochucené minerálky

Minerálky hodně lidí považuje za zdravé pití a jsou schopni vypít klidně celou velkou lahev za jeden den a neuvědomí si, že přijali obrovské množstvví energie. Minerálka není jen voda a není vhodné ji popíjet celý den.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.