Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Čaj nejenže osvěží ale i léčí! U každého čaje můžeme najít nějaké léčivé bylinky a látky.   Představím vám běžné čaje, které vyřeší nebo dopomůžou pomoci vašim problémům! Nevěříte? Vyzkoušejte!

Zelený čaj:

Snad jeden z nejznámějších a nejběžnějších čajů. Díky pití zelenému čaji se chráníte před vznikem rakoviny, dobře působí na shazování tuku, předchází srdečním onemocněním a mrtvici. Blahodárné účinky má i na hladinu cholesterolu v krvi a zlepšuje imunitu.

Kopřivový čaj:

Je výborným „čističem“ jater, střev a také žaludku. Může být Užitečným pomocníkem při chřipce a horečkách. Také pomáhá léčit nevolnost, hemeroidy nebo anémii.

Petrželový čaj:

V dnešní době velmi „běžné“ a problematické onemocnění, které trápí mnoho lidí – vysoký cholesterol a vysoký krevní tlak. Právě tento čaj jejich pomáhá snížit. Je vhodný i na různé alergie a otoky. A navíc – podporuje močení.

Heřmánkový čaj:

Výborný protizánětlivý pomocník. Vysoce vhodný při kožních infekcích a zánětech, používá se jako obklad na postižená místa. Zabraňuje bolesti hlavy a podporuje spánek. Můžete ho použít i při projevech rýmy, chřipky nebo bolestech břicha.

Ránhoj horský bylinný čaj:

Také vhodný při chřipce nebo při problémech s trávicím traktem. Navíc je velkým pomocníkem při angíně. A díky čaje z této byliny vám bude i víc chutnat!

Tymiánový čaj:

Pomáhá při nachlazení a problémech trávicího traktu, a to v první řadě žlučníku. Pomáhá bojovat proti nespavosti a eliminuje nepříjemný zápach z ústní dutiny.

Ibiškový čaj:

Úžasný pomocník pro dnešní dobu! Tento skvělý čaj vám sníží cholesterol a také krevní tlak. Zabraňuje únavě a dodá vám energii po zbytek dne.

Třezalka tečkovaná:

Je velkým pomocníkem u lidí, kteří mívají úzkost, strach, depresiu.Pomáha předejít těmto nežádoucím stavem, navíc pomáhá při spaní. Nezapomeňme, že díky němu se i rány hojí rychleji a vaše trávení bude lépe.

Bazalkový čaj:

Bazalku si umíme pěstovat i doma. Takže po tohoto dobrého pomocníka nemusíte chodit daleko. Uklidní vám žaludek, ulevuje při chřipce, vhodný pro cukrovkáře, kteří potřebují snížit krevní cukr. Pomáhá při artritidě a zlepšuje imunitu. Ohání stres a navíc prospívá při rozpouštění ledvinových kamenů.

Mátový čaj:

Vhodný při problŕmoch s břichem. Zvyšuje chuť k jídlu a následné trávení. Pomáhá při onemocněních dýchacího ústrojí.

Zdroje: Ona.Idnes.cz
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.