Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Mobil – lapač bakterií

Lékař Jamin Brahmbhatt působící na floridské klinice Orlando Health poukazuje na skutečnost, že v koupelně jako takové je bakterií spousta. A jsou všude – na dveřní klice, toaletní míse, splachovadle, na kohoutku umyvadla, v ručníku… Se všemi těmito věcmi přicházíte do kontaktu – a co hůř, viry z nich pak přenášíte na svůj telefon. Jenže tím jejich cesta zdaleka nekončí, neboť si stovky nachytaných škodlivých zárodků i se svým zařízením vložíte do kapsy, čímž nevědomky rozšíříte jejich „pole působení“.

Nebezpečí si nevybírá

Podle odborníků se každý průměrný člověk dotkne vlastního smartphonu asi 2600krát denně, takže stačí sáhnout na displej, pak na televizní ovladač, kde si mikroby „vyčíhají“ další oběti, ve vašem případě ostatní členy domácnosti. Jim i vám z nich hrozí infekce, porucha ledvin nebo syndrom toxického šoku. Jako vážně. Dáte teď všem moderním vymoženostem na WC stopku? To je určitě dobře, ale pokud nechcete skutečně nic riskovat, mobilu byste se měli vzdát, i když jste nachlazení.

Ťuk ťuk, tady chřipka

Závěry výzkumu amerického Centra pro kontrolu nemocí doslova uvádějí, že telefonovat při nemoci umožňuje bakteriím, aby se z dýchacího ústrojí dotyčného přenesly přímo na jeho mobil. Jde především o virové částice způsobující chřipku, které na daném elektronickém povrchu přežívají až 24 hodin. Pokud tedy své zařízení půjčíte třeba svým dětem, aby zahnaly nudu, mohou kromě příležitosti zahrát si hry, dostat také nějakou tu chorobu. Jenže co dělat, když v dosahu být prostě musíte – za všech okolností?

Čistota, půl zdraví

Chcete-li snížit pravděpodobnost, že váš smartphone bude přenašečem nemocí, ošetřete ho po celé ploše čistou látkou minimálně jednou denně. Na trhu jsou k dispozici i antibakteriální prostředky určené výhradně pro telefony a počítače, se kterými jde očista pěkně od ruky. Zvažte jejich koupi, asi to není úplně hloupý nápad…

Tak co? Oželíte po přečtení tohoto článku 5 minut na telefonu? Sdílejte s námi váš názor! smile 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.