Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Nehty dokážou o našem zdravotním stavu vypovědět hodně. Drobné vady často neznamenají jen kosmetický problém, ale mnohdy mohou poukazovat na řadu zdravotních potíží.
Jak vypadá zdravý nehet?

Nehet by měl být slabě narůžovělý bez záděrů na kůži u jeho kořene. Povrch by měl být hladký a mírně lesklý. Jakékoliv „znetvoření“, ať už záděr, rýhy na nehtech nebo jiné zbarvení nejsou považovány za zdravé a vypovídají o vaší životosprávě! Znepokojit vás však mohou i bílé skvrny, které sice na nehtech nemají co dělat, ale nedostatek vápníku za nimi nehledejte.

Proč vznikají bílé skvrny?

Existuje několik příčin na výskyt bílých skvrn. Mnoho lidí si je spojuje se špatnou životosprávou, nedostatkem vitaminů a nízkým příjmem vápníku. Vyskytují se i názory, že bílé skvrny způsobuje stres a psychické vypětí. Odborníci však mají jasno! Jediným důvodem, který způsobuje bílé skvrny na nehtech, je reakce nehtového lůžka na poranění. Skvrna nebo-li flíček se vytvoří jako následek nárazu, což dokazuje i fakt, že takto postižený nehet odrůstá a po odstřižení se již flek neobjevuje.

Jak se jim vyhnout?

Jednoduše musíte chránit své nehty před jakýmkoliv poraněním. Občas stačí nepatrný náraz prstů o stůl a poranění je na světě.

Životospráva může pomoci!

Vápník tedy vliv na bílé skvrnky na nehtech nemá. Nedostatečný přísun vitaminů se ovšem na kvalitě nehtů skutečně podepisuje. Jakmile nepřijímáte dostatečné množství vitaminů A a B, mohou být vaše nehty křehké, rozštěpené, popraskané a může docházet k ulamování nehtové ploténky.

Nehty poukazují na naše zdraví:

Zde vám poukážeme na pár příkladů nemocí, které vám vaše nehty prozradí..

pomalý růst – zejména stres a některé nemoci, například zápal plic, mají vliv na zpomalený růst

bílé nehty s tmavými okraji – toto nepřirozené zbarvení poukazuje na žloutenku

žluté nehty – může za ně houbovitá plíseň

namodralé nehty – značí nedostatek kyslíku v organismu

drážky na nehtech – příčná, vodorovná drážka se objevuje u spály nebo tyfu

černý flíček – nevíte, kde se tam vzal? Tak okamžitě k lékaři! Může se jednat o zhoubný melanom

zdroje: Novinky.cz  

Ona.idnes.cz

Lecba-nehtu.cz

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.