Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

CO JE TO HIIT TRÉNINK?

Zkratka HIIT (High Intensity Interval Training) = intenzivní trénink s použitím různých intervalů. Jedná se o velmi intenzivní cvičení po dobu vám předem určenou, ta je střídána krátkým anaerobním cvičením o menší intenzitě aby se tělo mohlo zotavit a připravit na intenzivní část cvičení.

Trénink můžeme nazvat určitou formou kardiovaskulárního cvičení. HIIT cvičení se mohou lišit v době trvání od 9 do maximálně 20 minut. Nenechte se ale zmást takto krátkou dobou, 9 minut tohoto cvičení se například vyrovná 40 minutám běhu! 

Z JAKÝCH CVIKŮ SI HIIT MŮŽEME SLOŽIT?

V tomto tréninku se meze nekladou. Nejdříve si určete, zdali chcete posilovat, nebo si chcete dát spíš pořádný kardio trénink. Záleží to jen na vás a v tom je to super! Jestliže si chcete nastavit kardio trénink HIIT, doporučila bych kombinovat více „anaerobních aktivit“, např. JUMPING JACKS, SKIPPING, dále třeba KRÁTKÝ BĚH, SKOKY PŘES ŠVIHADLO. Naopak pro silový trénink, bychom měli použít např.: DŘEPY, KLIKY, VÝPADY, SEDY-LEHY..

 

HIIT Se skládá z části rozehřívání, následuje šest až deset opakování cviku s vysokou intenzitou, které jsou přerušovány střední intenzitou cvičení a končí zpomalovací fází pro ochlazení organismu. Vysoká intenzita cviků by měla být odcvičena na maximalní výkon a počet opakování. Střední výkon by měl být asi o intenzitě 50%. Počet opakování a délka každého cvičení závisí na výkonosti jedinců. Cílem je udělat nejméně šest kol a mít celý HIIT trénink hotový za 15 až 20 minut.

JE TABATA HIIT TRÉNINK?

Dá se říci že ano. Tabata se skládá z osmi kol, jedno kolo obsahuje 20ti sekundové provádění cviku a po 20ti sekundách následuje 10 sekund rest (pauza). Celkově trvá tabata cca 4 minuty, proto doporučuji dát si minimálně 3 tabaty za sebou (tzn. 3 tabaty po 4minutách) , abyste docíli požadovaných výsledků.

Pevně doufám že vás můj článek zaujal a motivoval k vyzkoušení tohoto funkčního tréninku!

Zdroje: Aktin.cz

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.