Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Mýtů o hubnutí je kolem nás celá řada, tak se s námi pojďte podívat na ty nejznámější, kterým byste měli přestat věřit.

Jezte každé dvě hodiny

To se doporučuje lidem, kteří stále trpí hladem, jí velké porce jídla najednou a nebo přecházejí na pravidelné stravování. Je ovšem v pořádku, stačí-li vám jíst jen 3x nebo 4x denně. Pokud nepociťujete hlad a nárazově se nepřejídáte, tak je i takový interval v pořádku. Nemusíte jíst podle hodinek.

Zhubnu při hladovce

Při jednodenním hladovění můžete sice snížit svou hmotnost až o 2 kg, ale veškerá kila dole jsou voda, kterou zase při dalším jídle naberete zpět a vážit budete opět stejně. Při hladovkách se váš organismus přizpůsobí nižšímu příjmu potravy a zpomalí metabolizmus. Hladovění se vyhněte velkým obloukem!

Redukční dieta maximálně do 5000 kJ

To není vůbec pravda, neboť každý člověk má individuální potřeby a vy si můžete například dovolit jídla více, než vaše kamarádka se stejným cílem.  Pro někoho může být její hodnota na začátku i 10 000 kJ. Berte v úvahu, kolik denně spálíte při běžném pohybu a sportu. Teprve pak určujte množství potřebné energie.

Hlavně nesladit

To neplatí tak úplně. Přebytek cukru škodí, ale musíme si uvědomit, že 1 gram cukru má pouze 4 kcal, naproti tomu gram tuku jich má 9! Pokud se sladkého nemůžete vzdát, volte spíše přírodní zdravé cukry a konzumujte je s mírou.

Sacharidy jsou zlo

Další hloupost, která se zdravým stravováním nemá nic společného. Sacharidy jsou makroživiny důležité proto, abychom měli energii a náš mozek dobře fungoval. Přemíra škodí, ale nedostatek taky. Jezte vyváženě a sacharidy úplně z jídelníčku nevyřažujte.

Nezáleží na tom, jak zhubnu…

Ale záleží! Je rozdíl, jestli zhubnete rychle hladovkou, nebo pomalu zdravým stravováním a pravidelným pohybem. V tom prvním případě přijdete a mnoho svalů, v tom druhém přijdete o tuk a svaly můžete naopak vybudovat. Udržet si sníženou hmotnost je daleko težší, pokud máte zpomalený metabolizmus po příliš přísné dietě.

Pilulky to zachrání

Žádné pilulky, náplasti, čaje, ani nic podobného, vám úspěch nezaručí. Jednak není jejich účinek prokázán žádnými klinickými studiemi, protože se nejedná o lék, nýbrž o doplněk stravy, a zadruhé, pokud by opravdu dokázaly to, co slibují, pak by lidí s nadváhou běhalo po světě podstatně méně.

Zachovejte zdravý rozum a nepodléhejte každému módnímu výstřelku. Poslouchejte své tělo, ono se vám odvděčí pevným zdravím a štíhlou postavou.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.