Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Je to opravdu tak! Výzkum australských vědců ukázal, že pomocí dvou jednoduchých cviků si zaručeně prodloužíte zdraví a tím pádem i svůj život. Zároveň Vám mohou pomoci s ochranou a prevencí například rakoviny. Výzkumy prokázaly, že lidé, kteří pravidelně cvičili, čelili až o 23% menšímu riziku předčasného úmrtí a o 31% nižšímu riziku rakoviny. k takovému stanovisku vědci došli tím, že hledali pozitivní účinky cviků.

Podle tohoto výzkumu nám svalové cvičení může být stejně prospěšné a důležité, jako je například běhání. Samozřejmě pokud předpokládáme, že se jedná o pravidelné cvičení. Podle světové zdravotnické organizace by dospělý člověk měl provádět cvičení 150 minut týdně.

A nemusíte chodit jen do fitness studií. Hravě si poradíte i doma. Cvičení za pomoci vlastní váhy je stejně efektivní. Pro prodloužení života a zlepšení kvality vlastního zdraví nám tedy stačí obyčejné sklapovačky a kliky, které můžeme provádět v domácím prostředí.

Správný klik

Zásadní pravdou je, že pokud se správně naučíte dělat jeden klik, tak potom jich správně uděláte opravdu hodně. Postavení rukou čili dlaní. Dlaně jsou mírně vytočené ven, prsty tedy směřují dopředu a do strany od těla. Tlak směřujte do „paty dlaně“. Nevtáčej dlaně prsty proti sobě ani příliš ven do strany. Pak už pro  správný klik stačí jen podržet celé tělo v napřímené pozici, jako kdybyste stáli. Neroztahujte lokty do stran!

Sklapovačky

Sklapovačky jsou určeny hlavně pro posílení břicha. Především pro přímý sval břišní a příčný sval břišní.  Na nohou se aktivuje přímý sval stehenní, napínač povázky stehenní, sval hřebenový a vnější hlava čtyřhlavého svalu stehenního. Aktivují se i svaly na rukou. Zejména trojhlavý sval pažní, zadní hlava deltového svalu a hluboký sval pažní.

Základní kroky:

  • lehni si na záda
  • nohy měj natažené a napnuté
  • natažené ruce polož za hlavu

Tento cvik je Vám asi dobře známý, ale už méně správná technika jeho provádění. Sklapovačkami posílíme zejména přímé svaly břišní, ale také šikmé svaly břišní. V základní pozici ležíme na podložce s rukama a nohama nataženýma. Poté zároveň zvedneme ruce a nohy a snažíme se dotknout kotníků. Ruce nepokládáme až na zem, ale zůstanou kousek nad zemí. Nohy jsou stále rovné.

Výsledek obrázku pro klik cvičení

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.