Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kvůli snížené viditelnosti přibylo dopravních nehod. Také se navýšil počet lidí s dýchacími obtížemi a nemocemi, proto někteří lidé vůbec nevychází ze svých domovů.

Velkou část území Pákistánu a Indie zahalil smog. A až do poloviny listopadu by se podle pákistánských meteorologů neměla situace zřejmě vůbec zlepšit. Ovzduší znečišťuje prach a odpadní látky vypouštěné do okolního prostředí z továren a cihláren. Doporučuje se vycházení ven s ochrannými maskami, aby se vyhli onemocnění. Dálniční policie uvedla, že kvůli zhoršené viditelnosti při dopravních nehodách od pondělí zemřelo nejméně 10 lidí a dalších 25 utrpělo zranění. Některé školy kvůli nebezpečnému ovzduší zrušily tělocvik a venkovní aktivity.

Ve velkých pákistánských městech je míra znečištění zhruba 4x vyšší než povolené limity stanovené Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Obdobná situace nastala i v indickém hlavním městě Dilli. V Dilli navíc nyní platí zákaz zábavní pyrotechniky, aby se omezilo znečištění ovzduší. Ovšem i přes zákaz byly den po říjnovém svátku světel normy pro znečištění překročeny osmnáctkrát.

Zdroj:https://www.tyden.cz/

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.