Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Mandle jsou plody mandloně obecné, velice krásného a bohatého stromu. Z jednoho stromu totiž lze sklidit 50 až 60 kg mandlí. Samotná mandle je jádrem semena tohoto stromu, které je pokryto slupkou. Vše je pevně uzavřeno v tvrdé skořápce. Mandle představují součást lidské stravy už od nepaměti. Pro svou výživou hodnotu a vlastnosti se staly jedinečnou potravinou se širokým uplatněním. Mandle jsou bohaté na všechny základní živiny. Mezi potravinami rostlinného původu patří mandle k jedněm z nejbohatších na proteiny.

Mandle jsou bohaté na vitaminy B1, B6 a na vitamin E. Obsahují méně sacharidů než proteinů či tuků. Proto je vhodné kombinovat je s chlebem nebo se sušeným ovocem, jako jsou rozinky či fíky. Dále pak jsou jedním z nejbohatších rostlinných zdrojů vápníku a fosforu. Pravidelná konzumace mandlí posilňuje nervy, dodává pevnost svalům a pomáhá překonávat stres, depresi a únavu. Zároveň poskytují našemu tělu energii a vitalitu.

1.  Snižují riziko infarktu
Vědecké výzkumy dokázaly, že osoby konzumující ořechy 5 krát týdně mají až o 50 procent nižší pravděpodobnost infarktu než ti, kteří je nekonzumují vůbec. Navíc mandle patří k nejstravitelnějším ořechům s vysokým obsahem zdraví prospěšných látek.

2. Snižují hladinu cholesterolu

Navzdory tomu, že mandle jsou bohaté na tuky, nezvyšují hladinu cholesterolu v krvi, ale naopak ji snižují. To stejné platí i o vlašských ořeších. Je to dáno vyváženým poměrem mastných kyselin a vysokým obsahem vitaminu E, který má výrazný antioxidační účinek.

3. Podpora kardiovaskulárního systému

Díky tomu, že mandle obsahují hodně vápníku, který podporuje srdeční činnost, a vitaminu E, mají příznivý vliv na zdravou funkci kardiovaskulární soustavy. Mandle konzumované bez úpravy obsahují ve své hnědé slupce flavonidy a v kombinaci s obsahem vitamínu E redukují pravděpodobnost vzniku cévních chorob. Vitamín E navíc prospívá stavu vaší pokožky.

4.  Pomáhají k pevným zubům a zdravým kostem

Mandle obsahují velké množství minerálů, mezi které patří vápník, fosfor a hořčík. tyto minerály mají alkalizující účinek, který podporuje zadržování vápníku v těle. Díky těmto vlastnostem jsou mandle ideální potravinou pro ty, kdo trpí osteoporózou nebo demineralizací kostí. Tyto minerály se tedy postarají nejen o pevné zuby, ale i o nehty, vlasy a zejména kosti.

Výsledek obrázku pro mandle

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.