Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Podzim je obdobím, které je právě charakteristické pro jablka. Je jich největší úroda a také jsou pro nás velkým zdrojem vitamínů. Je také ale pravdou, že většina lidí neví, jak správně jablka před konzumací očistit, abychom je zbavili pesticidů a nečistot. Nová studie z USA potvrzuje, že pokud jablka čistíte tak, že je opláchnete vodou či jich rychle utřete utěrkou, děláte velkou chybu. Jablka, které kupujete v ochodech, už totiž umyté jsou. Vaším cílem je tedy je snížit účinky nečistot a pesticidů, před tím než je sníte. Cíl spočívá však v tom, že jablko zbavíte mikrobů a jiných nečistot.

Jakou metodou tedy umýt jablka opravdu účinně? Stačí vám pouze voda a jedlá soda bikarbona. Pokud se tedy chcete zbavit nečistot a pesticidů na jablkách, stačí Vám náš skvělý recept, na který potřebujete pouze:

  • 1 čajovou lžičku jedlé sody
  • 2 šálky vody

Vědci zjistili, že pokud ponoříte jablko do roztoku vody a jedlé sody na dvě minuty, odstraníte tak daleko více pesticidů než oplachováním ve vodě po stejně dlouho dobu. Dále vyšlo najevo, že pokud jablko necháte ponořeno v tomto roztoku po dobu 15 minut, bude kompletně zbaveno všech pesticidů.

Tento názor je však dobré brát s mírnou rezervou. Podle studie Lili He je totiž kompletní zničení všech chemikálií nemožné. Tato odbornice totiž upozorňuje na to, že některé chemikálie totiž mohou proniknout hlouběji do ovoce. pesticidům se tak úplně nevyhnete.

Dobré je také zmínit, že nejlepším způsobem, jak se vyvarovat pesticidům na ovoci a zelenině, je kupování těchto potravin v biokvalitě. Dobré je také ošetřit vaše ovoce hned poté, co je přinesete domů z ochodu. Čím déle pesticidy na ovoci působí, tím hlouběji se mohou dostat a tím těžší je jejich odstranění.

Výsledek obrázku pro jablka

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.