Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Rychlé zpravodajství – DVOJČATA

V Indii se dnes povedla naprosto revoluční operace. Lékaři zde oddělili siamská dvojčata, která byla spojna hlavami. Dvouletý Jaga a Kalia podstoupili šestnácti hodinovou operaci a nyní jsou na jednotce intenzivní péče. Informoval server bbc.com.

Tým 30 lékařů provedl úplně první takovou operaci v Indii, ve státní nemocnici v hlavním městě Dillí. Chlapci se narodili se sdílenými krevními cévami a mozkovými tkáněmi, což je velmi ojedinělé. Takový případ se objeví u jednoho ze tří milionů porodů.

„Nejdůležitějších je příštích 18 hodin, kdy se ukáže, zda byla operace úspěšná,“ řekl ředitel Institutu lékařských věd All India, Randeep Guleria. Dvojčata, která pocházejí z vesnice Orissa na východě země, byla spojena hlavami v oblasti čela. Polovina takto narozených dvojčat zemře do 24 hodin.

„Děti mají i jiné zdravotní problémy. Zatímco Jaga má problémy ze srdcem, Kalia má nemocné ledviny,“ řekl neurochirurg Mahapatra. „

Ačkoliv zpočátku byl Jaga zdravější, nyní se jeho stav zhoršil a lépe je na tom Kalia,“ dodává lékař. Doktoři řekli, že nejnáročnější bylo

„zajistit dostatek kůže pro zakrytí mozku obou dětí, protože po operaci zůstaly na jejich hlavách velké otvory“. „Pokud to dvojčata zvládnou, bude následovat rekonstrukce jejich lebek,“ popsal další kroky plastický chirurg Maneesh Singhal.

Zdroj: bbc

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.