Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ryby jsou v našem jídelníčku často opomínanou potravinou, která ovšem může udělat hodně pro naše zdraví. A to nejen kvůli obsahu jódu a omega3 mastných kyselin.

Nezapomínejte na ně!

Rybí maso je nejen chuťově výborné, ale také velmi univerzální, a na své si přijdou milovníci přírodního file, steaku, pomazánek i řízků. Je důležitým zdrojem mnoha vitamínů a minerálních látek s pozitivním vlivem na naše zdraví. I obsah bílkovin, které by si měli hlídat speciálně sportovci a hubnoucí, je vysoký. Navíc tyto jsou pro lidské tělo velmi dobře stravitelné. Vysoký obsah aminokyselin přispívá ke snížení krevního tlaku, má pozitivní antioxidační účinky a posiluje imunitu. Mořské ryby jsou taktéž bohatým zdrojem jódu, který je nezbytý ke správné činnosti štítné žlázy a tím pádem i pro nervovou a oběhovou soustavu.

Další poklad se nalezá v omega 3 nenasycených mastných kyselinách, obsažených v rybím tuku. Rybí tuk se tak stává jedním z nezdravějších vůbec. Omega 3 působí proti onemocnění srdce a krevního oběhu, snižují hladinu cholesterolu, pozitivně ovlivňují látkovou výměnu a podílí se na správném vývoji mozku.

Je zde nějaké nebezpečí?

Americká vládní zdravotní agentura vydala prohlášení, ve kterém varuje těhotné ženy před konzumací ryb, kvůli nebezpečnému obsahu rtuti. Ta silně poškozuje mozek a vnitřnosti nenarozených dětí. Navíc se v těle hromadí, a může způsobovat problémy v budoucím těhotenství, pokud žena ještě dítě nemá. Avšak bychom museli jíst mnohonásobně více ryb, než jsou doporučované 2-3 porce týdně. Dalším eventuálním nebezpečím je obsah kostí, které se nám při neopatrnosti můžou dostat do krku a způsobit problémy.

Ryba v kuchyni

Příprava ryb není těžká ani dlouhá. Oblíbeným způsobem kuchyňské úpravy ryb je například dušení, pečení na pánvi či v troubě, zapékání, grilování a jiné. Stačí jen trocha soli, koření a tuku. Výtečná je taky s různými bylinkami a dochucená citronem.
A co vy? Jíte ryby?

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.