Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Spánek je útlumově-relaxační fáze organismu, při níž dochází ke změně činnosti mozku doprovázené ztrátou vědomí a podstatně sníženou citlivostí na vnější podněty. Kvalita spánku má velký vliv na psychiku a logicky i na náš pracovní výkon. Když pravidelně málo spíme, máme sklon být podráždění, můžeme dělat špatná rozhodnutí a energii hledáme v nezdravých jídlech.

Na kvalitě spánku velice záleží a pomáhá našemu organismu se kompletně zregenerovat. Kontinuální nedostatek nočního odpočinku vede k vysokému krevnímu tlaku, onemocněním srdce i mrtvici. Pokud se Vám v noci špatně spí, možná Vám tyto chyby prozradí, co může být příčinou.

Jídlo před spaním

Těžké pokrmy před tím, než se uložíme, způsobují nejen špatný spánek ale také noční můry. Nejnevhodnější je konzumovat zejména těžká a tučná jídla, jako například hamburgery, pizzu, brambůrky, hranolky, steaky. Tato jídla totiž zaktivizují trávení a to nám brání přejít do fáze REM a v našem plnohodnotném spánku.

Pití kávy

Přímé i nepřímé důvody, proč je nápad dát si kávu před spaním zcela špatný, jsou mnohé. Kofein mění naše vnitřní hodiny. Kofein je droga a zřejmě je schopen změnit biologické hodiny každé buňky organismu. Dále stimuluje naše smysly, a tedy večer brání tělu, aby si už navodilo klidový režim. Kofein je mnohem více než stimulant. Zajímavé například je, že dvojité espresso, které si vypijete tři hodiny před spaním, zpomalí produkci hormonu melatoninu, který ovlivňuje spánek, asi o 40 minut.

Sledujete displej

Bohužel, je to tak. Bílé světlo, které vyzařuje telefon, tablet nebo počítač, dává mozku informaci, že je den. Proto je vyměňte za knihu, koupel a světlo při svíčkách. Uvidíte, jak se vám to zalíbí.

Alkohol

Můžete sice namítnout, že po několika skleničkách usnete jako zabití, ale jedná se o spánek, který výrazně snižuje REM cyklus. Kvůli tomu si pak budete hůř pamatovat, protože mozek neměl čas uklidit a roztřídit informace. Navíc se pak budete víc potit a probudíte se dehydrovaní.Výsledek obrázku pro spánek

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.