Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bílý cukr je strašákem mnoha lidí, výživových specialistů i lékařů. Nejen, že jeho nadbytek vede k nárůstu váhy, ale také mohou nastat problémy, které nejsou na první pohled tak zřejmé jako obezita, a těmi jsou chronická onemocnění jako například cukrovku 2. typu.

Není třeba cukr úplně omezit, ale je dobré vědět, kolik ho na den potřebujete a kolik ho ve skutečnosti také sníte. Může se stát, že ač o tom nevíte, může být jeho příjem opravdu vysoký.

Krycí názvy

Na etiketě potravin může být kromě slova cukr i jeden z dalších pojmů jako glukóza, fruktóza, glukózo-fruktózovvý sirup, sacharóza, dextróza (starší název označující glukózu), melasa,… Jedná se také o jednoduchý cukr, pouze jeho jiné převtělení.

V případě, že daná potravina obsahuje velké množství některé z těchto látek (ve složení zezačátku), vyhněte se jí, nebo jí používejte jenom trošku.

Získejte přehled

Cukru se prostě nevyhnete. U jídel, u kterých jeho vysoký obsah čekáte, jako např. ovoce, sladkosti, med, atd., si možná množství hlídáte, ale už zapomínáte na různá dochucovadla, mléčné výrobky, hotové omáčky, polévky z pytlíku a jiné chuťově slané potraviny, kde byste vysoký obsah cukru nečekali.

Pokud člověk, který má průměrný doporučený denní příjem energie zhruba 7000 kJ, může v podobě cukru přijmout 700 kJ. V přípdě, že je přepočítáme na gramy cukru, nám vyjde přibližně 40 g cukru denně. A to získáte například necelým půl litrem Coca Coly!

Zdroj:http://tn.nova.cz/

Pár rad:

  • Místo ochucených jogurtů, kefírů a jogurtových nápojů volte bílé
  • Omezte pití sladkých nápojů a alhokolu
  • Místo kupovaných slazených müsli si připravte domácí
  • Mlsejte zdravěji
  • Naplňte svůj talíř bílkovinami a zdravými tuky
  • Jezte pravidelně, nebude vás tolik honit mlsná

Spotřebu cukru by bylo dobré plošně snížit na celé úrovni společnosti. Zaměřme se na důkladné čtení etiket v obchodech, které nám obsah cukru prozradí. Uděláte tak něco nejen pro vaši postavu, ale i pro vaše zdraví.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.