Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Při snění záleží na tom, zda jste introvert či extrovert!

Je to až překvapující, co se nám v noci zdá. Sen je zážitek iluzorních hlasů nebo jiných vjemů vytvářených mozkem během spánku v rámci procesu snění. Sny často ukazují události, které jsou ve skutečnosti nemožné nebo nepravděpodobné, a jsou obvykle mimo kontrolu spící osoby. Sny vycházejí z vnějších i vnitřních podnětů, vzpomínek, zkušeností, zážitků a představ spícího člověka. Jedná se tedy o psychologickou událost. Je ale pravdou, že to, co se nám v noci zdá je spojené také s Vaší osobností a zejména i s tím zda jsme introverti či extroverti.

Společnost Best Mattress Brand vytvořila studii, která je zaměřena na různé skupiny snů, které zažívají buď introverti či extroverti. V této studii lidé odpovídali na několik otázek, které se týkaly toho, co se jim v noci zdá, jaký pocit z toho mají, jakým stylem života žijí a podobně. Nejprve si přiblížíme rozdíl mezi extroverty a introverty.

Extroverti jsou lidé, kteří čerpají energii z okolního světa. Jsou hovorní, mají rádi společnost a situace, kdy se kolem nich něco děje. Mají tendenci nejdřív jednat a pak myslet, jednají rychle (někdy neuváženě) a jsou vstřícnější ke změnám. Nemají rádi stereotyp. Naopak je stresuje a vyčerpává klid a nedostatek vnějších podnětů. V populaci tvoří většinu – obvykle se uvádí kolem 75 %.

Introverti jsou naopak ti, kteří čerpají energii ze svého vnitřního světa pocitů, myšlenek a prožitků. Bývají méně hovorní než extroverti  a jsou více přemýšliví. Mají rádi klid a soukromí. Bývají uvážliví, jednají až poté, co si své jednání předem promysleli a obhlédli situaci. Pobyt ve (větší) společnosti nebo přemíra vnějších podnětů je obvykle stresuje a vyčerpává. Ve společnosti tvoří menšinu – uvádí se kolem 25 %. Mnoho introvertů má nadání pro tvůrčí činnosti, jako je psaní, malování, skládání hudby, apod.

Když vezmeme v úvahu hned první kontrast mezi extroverty a introverty, vidíme, jak se může orientace člověka směrem k vnitřnímu nebo vnějšímu světu přenést na sen. Introverti mají větší pravděpodobnost, že nebudou schopni ovlivňovat svět kolem sebe a častěji sní o tom, že se něco děje bez jejich přičinění. Extrovertovi však častěji sní o aktivnějších činnostech, jako je cestování. Lidem, kteří mají sklon k intuici, se často zdá o jejich ohrožené budoucnosti. Jako je například útok na jejich osobu či ublížení na zdraví. Faktem je, že ale nejraději sní o tom, že jsou sami bez svých protějšků a jakýchkoli fantazií. Lidé, kteří jsou však nakloněni analytickému myšlení, to mají zcela jinak. Takovým to lidem se příliš často nezdá o tom, že je chce někdo zabít. Zdá se, že jejich logika  myšlení má své limity a hranice i ve spánku.

Ať je to nepřítel nebo známý, vzhled těch, které známe z našich snů, může být zneklidňující. V každé skupině byla jedna strana zastoupena více. V souladu s jejich vnější orientací sní extrovertní typy spíše o dominantnějších typech než o introvertech. Pravděpodobně se nejčastěji jedná o šéfy a nadřízené, což podle odborníků může mít vliv na posílení pocitu našeho postavení ve společnosti. Lidé , kteří mají vyšší intuitivní schopnost také častěji snívají o ostatních. Tento důvod je přikládán zejména jejich zvyku každodenního setkávání se s jinými lidmi. Dále pak vnímavý lidé častěji snívají o lidech, kteří jim jsou nejblíže a to zejména o rodině – sourozencích, rodičích či příteli.

Výzkum ukazuje, že se lidé velmi liší v jejich schopnostech připomenout si své sny. Ať už byste chtěli být závislý na tom, jak příjemné nebo děsivé jsou vaše noční fantazie, je pravdou, že pokud jste introvertem je u Vás méně pravděpodobné, že si budete pamatovat své sny. Extroverti jsou v tomto ohledu daleko úspěšnější. Tento fakt se může jevit jako velice nepředstavitelný, když bereme v potaz, že introverti jsou citlivý a jsou hodně závislí na jejich mysli. Pravdou však je, že si lidé častěji pamatují pozitivní sny či noční můry, než své myšlenky a pocity. Jsou tedy schopni udržet v paměti spíše vzpomínky na sny než na pocity.

Vzhledem k tomu, že introverti preferují spíše osobní život a mají tendenci oddělovat se od vnějšího světa, je pravdou, že mají klidnější, delší a spokojenější spánek než extroverti. Je prokázáno, že extroverti jsou v noci více bdělejší a aktivnější. Důvodem může být zejména jejich nadšení pro každodenní život.

Související obrázek

http://www.info.sk/sprava/137524/vase-sny-zavisia-od-vasej-osobnosti-16-typov-osobnosti-podla-spanku-a-snov/

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.