Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Otázka legalizování marihuany vyvolává rozporuplné reakce. Jedni jsou pro, druzí striktně proti, a obě skupiny mají připravené pádné argumenty pro potrvzení svého názoru.

Peruánský parlament se rozhodl následovat některé ze států Latinské Ameriky, jako je Kolumbie, Mexiko, Chille nebo Argentina, které povolují použití marihuany pro lékařské účely.  Legalizace této lehké drogy vyvolala v Peru velmi živou debatu. To nejspíš z důvodu, že se zde ve velkém produkuje koka, z níž se následně vyrábí kokain. Peru je ve světovém měřítku dokonce druhým největším producentem koky.

Jeden ze členů peruánského Kongresu Ricardo Nárvaez říká, že je to revoluční zákon, obzvláště v zemi, o níž panují takové předsudky. Konkrétní pravidla pěstování budou ještě upravena vládním nařízením, ale už teď je jasné, že zákon umožní dovoz a výrobu marihuany pro lékařské a terapeutické účely. Bude povoleno použití marihuany a výrobků z ní, jako například konopného masti a oleje, které mají pozitivní vliv na různé nemoci, a má se tak ulevit pacientům trpícím rakovinou či epillepsií.

Kromě Peru zákon umožňuje užití marihuany pro lékařské účely například v Rakousku, Belgii, Kanadě, Finsku, Izraeli, Česku a některých států USA.

První země, která legalizovala prodej marihuany pro jiné než lékařské potřeby, je Uruguay, která tak rozhodla letos v červenci. Lidé, kteří se zaregistrují, si pak můžou v lékárnách kupovat neomezené množství této lehké drogy pro volnou konzumaci. K rekreačním účelům se má legalizovat příští rok i v kanadské provincii Ontario

Zdroj:https://www.tyden.cz/

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.