Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

S přicházející zimou ubývá slunce, tepla a dny se začínají nemilosrdně krátit. I to jsou jedny z důvodů sezonní deprese, která postihuje mnohé z nás. Příčinou je především nedostatek světla.

Není ale možné celou zimu zůstat doma a nic nedělat. Proto zde uvedeme pár rad, zveřejněných francouzským týdeníkem L´Express, jak s tímto poklesem nálady bojovat.

Především je třeba odlišit zimní splín od skutečných depresí. Naše nálada klesá vlivem počasí, ale nelze to zaměňovat s opravdovými depresemi, které nemají co dělat s množstvím slunečního světla za den. Malá sezonní deprese je přechodný stav a projevuje se většinou fyzickou únavou, neklidem, nedostatkem dobré nálady, touhou po úniku, atd. Skutečná deprese znamená ztrátu jakýchkoli zájmů, radosti ze života a trvalým smutkem bez ohledu na to, jesti venku zrovna svítí sluníčko, nebo jsou teploty pod nulou. Deprese také mívá horší příznaky. Například neustálá špatná nálada, pomalost, myšlenky na smrt, hubnutí nebo tloustnutí bez změny jídelníčku, přílišný nebo naopak nedostatečný spánek a problémy se soustředěním.

Takže pokud trpíte pouhým podzimním splínem, raději než braní antidepresiv, doporučujeme procházku na čertvém vzduchu. Pohyb je zásadní a přirozená terapie. Člověk se nadýchá čerstvého vzduchu, nechá své myšlenky volně plynout a kochá se podzimní přírodou, která hraje všemi barvami. Nakonec můžete dospět k názoru, že tohle roční období není až tak špatné, a další chmury vás popadat nebudou. Ideální je procházka s blízkým člověkem nebo domácím mazlíčkem, aby člověk nezůstával v izolaci.

V tomto období je rovněž nutný dostatečný spánek. Poslouchejte své tělo a choďte spát dřív, pokud si o to žádá. Budete se budit s optimističtějším pohledem na svět.

Zdá se vám zimní melancholie úplně neškodná? Není to tak docela pravda. Nejen, že se lidé častěji izolují od okolí, ale také mají sklony utěšovat se jídlem a riskovat tak, že budou přibírat na váze. Většinou tráví více času doma než venku, a proto není důvod jíst více, i když si možná myslí, že v zimě potřebují energie více. Je však normální, že člověk má v zimním období chuť na jídla, která ho uspokojují, ale měl by je jíst pouze v rozumném množství. Nedopnuté kalhoty k dobré náladě totiž rozhodně nepřispějí.

Každý den si zapisujte drobné maličkosti, za něž jste vděční. Může to být splněný úkol, dobrý skutek, ale i obyčejný sluneční paprsek, který na chvíli vykoukl zpoza mraků. Je to skvělý způsob, jak si připomínat pěkné věci a uvědomovat si, že se máte stále z čeho se radovat, i když je venku chladno a tma.

Zdroj: https://www.tyden.cz/

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.