Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Před pár dny si stovky dobrovolníků nasadili rukavice , přehodili pytel přes rameno a vyrazili uklízet hlavně frekventované turistické trasy. Mluvčí Krkonošského národního parku potvrdil, že se z místa odvezlo více než 4 tuny odpadu!

„Dnešní úklidové akce se účastnilo tři sta dobrovolníků, z toho asi polovinu tvořili pracovníci národního parku. Podařilo se vysbírat čtyři tuny odpadu, které skončí na skládce,“ řekl Drahný.

Dobrovolníci vyrazili Krkonoše uklízet z 6 území – z Pece pod Sněžkou, z Harrachova, Vrchlabí, Rezku u Rokycan nad Jizerou, Špindlerova Mlýna a z Horního Maršova.


Zdravá výživa minulého století a dnešní doby! Jak se liší?


„Řekl bych, že odpadků bylo méně než minule. Mentalita návštěvníků hor se asi mění, odpadků nebylo tolik. Nasbírali jsme dohromady jeden padesátilitrový pytel,“ řekl jeden z pracovníků KRNAP.

Nejčastějším odpadem se staly igelitové tašky, obaly od  bonbonů, plastové láhve, nedopalky od cigaret, obaly od energetických gelů a papírové kapesníky. Nejméně odpadu se pak našlo podél česko-polské hranice.

Krkonoše loni…

Když vyrazili dobrovolníci do Krkonoš loni, nasbírali něco málo přes 10 tun odpadu. To ale vyklízely i černé skládky, na kterých se nacházely například pneumatiky.

Na nádherné fotografie Krkonošského národního parku se můžete podívat zde…

Zdroj: info.cz

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.