Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Každý den nám média přinášejí veliké množství špatných zpráv. jsme tedy často ze všech stran obklopeni informacemi, které nejsou pozitivní a nemusí příznivě působit na naši psychiku. Hurikány, přírodní katastrofy, masové vraždy, teroristické útoky, znásilnění, přepadení, či krádeže. To je jen menší výčet zpráv, se kterými se denně můžeme shledat. Psychologové se tím pádem zaměřili na to, jak tyto zprávy působí na člověka a jaký mají vliv na lidský organismus. A právě na základě těchto studií vznikl známý termín „únava po katastrofě“.

Vliv médií

Pocit ochromení ze zlých zpráv tedy není nic výjimečného. Odborníci se domnívají, že tento fakt souvisí hlavně se sociálními médii, které se podílejí na šíření těchto zpráv. Noviny, televize, internet, mobilní aplikace a jiné zdroje informací nás každý den ze všech stran bombardují zprávami, které nemusí mít vždy příznivý dopad na naši psychiku. Teď nám tedy vyvstává otázka – měli bychom se podle odborníků zbavit veškerých médií a internetových zdrojů? Mohu Vás uklidnit. Ne, tak to skutečně není! Odborníci pro nás mají daleko jednodušší řešení, které by mělo každému pomoci k tomu, abychom dokázal překonat zlou náladu a sklíčenost ze špatných zpráv.

Co bychom tedy měli dělat?

Podle odborníků by mělo stačit menší omezení. Jednoduše jen na pár minut dokázat vypnout a chvíli nevyhledávat zprávy a novinky, které nám média přinášejí. Přiznejme si ale, že je to celkem těžké, když si představíme, že jsme každý den obklopeni zprávami z mobilů, novin, reklam a televizních obrazovek.

Dr. Mary McNaughtona-Cassillová, profesorka psychologie z Texaskeé univerzity v San Antoniu, tvrdí:

„V současné době studie ukazují, že 3 ze 4 lidí, kteří zkontrolovali mobily před spaním a krátce po probuzení, měli špatnou náladu a necítili se dobře .“

Obklopujte se dobrými zprávami

Lidé často preferují negativní zprávy, ačkoli pro náš organismus nejsou dobré. Měli bychom se tedy snažit přijímat zejména pozitivní zprávy, anebo navštěvovat zejména zábavné a veselé stránky. Právě tento způsob může udržet Vaší náladu pozitivní. Pokud se tedy chcete cítit dobře, vybírejte si zejména pozitivní zprávy, které zlepší Váš den, a pomohou Vám se naladit na příjemnou vlnu Vaší nálady. V případě. že se cítíte špatně, sklíčeně, či unaveně ze špatných zpráv, které Vás obklopují, měli byste se snažit přesměrovat tok svých myšlenek na nějakou pozitivnější vlnu. Svět je takový, jaký si ho uděláme, a proto nesmíme zapomínat, že nad hodně věcmi máme větší moc než si myslíme.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.