Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

„Neustále nás urážely. Říkaly nám čubky.“

Mnoho lidí si myslí, že „otroctví” už dávno skončilo, bohužel se sním ale můžeme setkat i dnes. O tom vypovídá i příběh Siriani P., která přišla ve svých 27 letech do Bejrútu a doufala, že svou prací služebné vydělá dostatek peněz, aby mohla finančně zabezpečit celou svou rodinu na Srí Lance a trvalo ji dlouhých 10 měsíců, než se jí podařilo utéct od svých prvních „zaměstnavatelů”.

„Často mě ‚madam‘ chytala za vlasy a tloukla mi hlavou o zeď. Svlékala mě do spodního prádla, svazovala mi ruce a bila mě,“, svěřila se Siriana novinářce Haddadové.

Novinářce vyprávěla také o tom, jak musela denně vstávat ve 4 hodiny ráno avšak své jediné jídlo dostala v pět hodin odpoledne. Přes den mohla pouze pít vodu z kohoutku zatímco většina z domu pila vodu balenou. (špatný stav vody).Vyprávěla také o tom, jak na ni „madam’’ dupala a jak se chtěla zabít, protože ji smrt přišla méně děsivá než další vidina bolesti.

Tato zpráva ale není první ani poslední. V tisku se takové příběhy objevují až s děsivou pravidelností. Ve Spojených státech byla v roce 2013 saúdská princezna Mišíl Alajbán obviněna z obchodování s lidmi a ve stejném roce vstalo před soudem dalších osm saúdských princezen z prominentního rodu an-Nahjání. V červnu 2017 byli všechny za jednání se služebnými odsouzeny. Žena, které se podařilo uprchnout vypovídala u soudu, že spolu s dalšími devatenácti ženami musely pracovat celé dny a byl jim upírán spánek i jídlo.


Kdy letos opět přetočíme hodiny? Na zimní čas rozhodně ne!


Neměla jsem postel, spala jsem v rohu na zemi,“ vypověděla před soudem jedna ze sloužících Džamíla. „Neustále nás urážely. Princezny neměly rády služky z Maroka a Tuniska. Říkaly nám čubky.“ Všechny princezny byly odsouzeny k 15 měsíčnímu trestu odnětí svobody a každá k zaplacení 5 milionů korun . Vůbec poprvé tak byla jedna z šesti saúdských královských rodin soudně spojena s obchodem s lidmi a případ znovu vynesl na světlo otázku novodobého otroctví a porušování základních lidských práv.

Modernímu otroctví se budeme věnovat v úterý. Proto čtěte dál náš magazín Milujeme Zdraví .cz a zůstaňte v obraze  smile

Zdroj: INFO.CZ

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.