Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Absolutní jedničkou potravin, které jsou bohaté na draslík jsou luštěniny, káva a černý čaj. Ty jsou navíc také prevencí smrtelného ucpání věnčitých cév srdce a to tím že draslík pomáhá cévám, aby zůstaly pružné.

Pravidelnou konzumací luštěnin, tedy i vlašských ořechů, špenátu, brambor a třeba také banánů či avokáda přispíváte k zásobení těla draslíkem.

Nejbohatším zdrojem draslíku je černá káva, nebo černý čaj – pravidelným pitím těchto nápojů získáte cenný zdroj draslíku. Ideální je v tomto případě konzumace brambor a milovníci ovoce si mohou vychutnávat banány.

„Potraviny bohaté na draslík můžou zamezit smrtelnému ucpání cév tím, že brání jejich kornatění,“ tvrdí vědci z University of Alabama.

Draslík působí přímo na geny ovlivňující pružnost tepen.

„Naše objevy dokazují, že dostatečný přísun draslíku má vliv na prevenci kornatění tepen,“ dodal doktor Paul Sanders z University of Alabama

Velká zbraň proti obezitě!

Luštěniny se velmi často vyskytovaly v jídelníčcích našich babiček. V posledních desetiletích jejich popularita odpadla, ale nyní si opět zase hledají svoje místečko. Nejen, že našemu tělu neskutečně prospívají, ale také výrazně pomáhají s hubnutím!

Jídelníček bohatý na luštěniny skutečně pomáhá spalovat nadbytečné kilogramy. Ale navíc je také prevencí jojo efektu, tedy zpětného přibývání na váze po výrazném zhubnutí.

Luštěniny jsou bohaté na bílkoviny, vlákninu a oligosacharidy. Rychle člověka zaplní a pocit plnosti vydrží dlouhou dobu. Navíc obsahují látky, které snižují hladinu nezdravého cholesterolu v krvi. Pokud člověk do svého jídelníčku zařadí 130 gramů luštěnin denně, zhubne a nemusí se ani výrazněji trápit hladem.

„Tato nová studie dobře ladí s předchozími výzkumy, které prokázaly, že luštěniny zvyšují pocit nasycení o jednatřicet procent, což může vést ke snížení celkového příjmu potravy,“ tvrdí profesor Russell de Souza z Toronta.

Zdroj: bety.cz

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.