Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Špatné stravování = finanční problémy?

Většina seniorů v Česku ví, že by měli konzumovat jinou stravu než skutečně konzumují. Přesto má více než polovina špatné stravovací návyky. Nejčastějším důvodem, proč stravu neupraví, uvádějí nedostatek peněz.

Takto se vyjádřilo více než 45 procent dotázaných seniorů v průzkumu NMS Market Research, do kterého se zapojilo něco málo přes 500 lidí ve věku nad 65 let.

„Zhruba do 70 let bývají senioři často obézní a mají nadváhu. Nad 70 pak většina z nich trpí podvýživou, protože tuk se přestává již ukládat a ubývá jim svalová hmota. Nemají chuť k jídlu, nedostatečně pijí a jejich strava bývá velmi jednotvárná,“ uvedl Zdeněk Zadák – vedoucí Centra pro výzkum a vývoj Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Podle odhadů trpí pokročilou podvýživou téměř polovina sedmdesátníků.

Často nejedí zdravé potraviny také kvůli problémům s chrupem a nebo je některá strava v rozporu s jejich předepsanými léky.

„Důležité jsou pro ně i finance a v neposlední řadě je třeba zmínit také osamělost a to, že jídlo pro ně není již společenskou událostí jako dříve, protože jej většinou nemají s kým sdílet.“  uvedla ředitelka pražského Gerontologického centra Iva Holmerová

„Senioři nejsou o tom, co je pro ně zdravá a správná strava, pořád příliš dobře informovaní. Stále mají pocit, že kvantita je důležitější než kvalita,“ podotkl Zadák.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.