Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Někteří si možná ještě nechtějí připustit konec léta, jiní sice už začátek podzimu zaregistrovali, ale teplý kabát třeba ještě nechali ve skříni. Pokud patříte k nim, tak byste si měli dát pozor. Se snižujícími se teplotami roste riziko, že prochladnete a budete nemocní. Zdravým životním stylem můžete riziko onemocnění snížit, či alespoň zmírnit příznaky nemoci.

 

Nejdůležitější je prevence

Dodržování základní prevence zvýší šanci při ochraně organismu před nemocí. První pravidlo je se teple oblékat a bránit se před prochladnutím a nebo zmoknutím. Je lepší vzít si občas deštník zbytečně, než pak být dlouhou dobu ve vlhkém oblečení. Další základní pravidlo je dostatečný spánek. Pokud je tělo nevyspalé, klesá obranyschopnost organismu a vy se snáze nakazíte. Vyvážená strava obsahující všechny potřebné látky pro správný chod organismu je další věc, na kterou bychom si měli dávat pozor. Dostatek živin, minerálů a vitamínů nám zvýší šanci, se bacilům ubránit. Velmi důležité je také doplňovat tekutiny, minimálně dva až tři litry za den (nejlépe voda, nebo teplý čaj s citrónem). Zapomínat byste neměli ani na sport. I když se vám může zdát, že vás sportování při nízkých teplotách jen oslabí a budete na onemocnění náchylnější, opak je pravdou.

 

Co zařadit do jídelníčku?

Když už nachlazení nebo chřipka nastoupí, lze místo utrácení za drahé potravinové doplňky, léčbu zahájit přirozenými potravinami.

Jedním z nejsilnějších bojovníků proti chřipce a nachlazení je obyčejný česnek. Působí jako dezinfekce a rostlinné antibiotikum, obsahuje také vitaminy A, B1, B2 a C. Nejlépe ho užívat syrový nebo krátce povařený ve vodě či polévce. Velkým bojovníkem proti nachlazení a následnému kašli je cibule. Obsahuje spoustu potřebného vitamínu C a dalších důležitých látek, z nichž největší službu nám v této situaci prokáže allicin – přírodní antibiotikum. Také citron a ostatní citrusové plody obsahují hodně vitaminu C, který hraje v obraně proti virům důležitou roli. Úlevu při nachlazení mohou přinést i bylinky. Například velmi oblíbený je heřmánek, který se pije se ve formě odvaru, protože má protizánětlivé účinky. Na ucpaný nos také působí vlažný slaný roztok. I když to není přijemné, splaskne díky tomu sliznice rychleji a bude se vám lépe dýchat.

Nemoc neignorujte! Přecházení viróz vede k vyčerpávání imunitního systému, k jejich opakování, šíření nebo ke komplikacím a tím pádem k prodlužování choroby.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.