Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Máte potíže s výběrem svatebních květin z tisíců dostupných odrůd? Podívejte se na výběr těch nejpopulárnějších svatebních květin, které Vám mohou pomoci při výběru. Zkuste si představit, že procházíte nádhernou zahradou s krásnými květinami. Které květiny by zrovna Vám padli do oka? Běžné? Barevné? Vzácnější? Nejvíce vonné? Nepopulárnější? Chápu, že může být velká potíž s rozhodováním mezi tisícem odrůd. Abychom Vám pomohli zúžit Váše výběr před tím, než se setkáte s květinářem, nabízíme tento přehled top 10 nejoblíbenějších svatebních květin.

1.Růže

Růže – královna všech květin. Ano, tato květina je již dlouho považována za symbol krásy, lásky, romantiky a pohádkových příběhů. Romantičtí spisovatelé a básníci používají tuto květinu jako metaforu pro emoce, krásu, vášeň a pravou lásku. Růže je zcela jasně královnou ve světě svateb. Můžeme ji najít v různých barvách – bílé, růžové, smetanové, červené a podobně. Existuje více než tři tisíce odrůd růží, stačí si jen vybrat. Překvapivý je i fakt, že jsou celkem i levně dostupné. Růže jsou i spojené s překrásnou a silnou vůní. Tři hlavní typy růží, které jsou nejčastějšími kandidáty pro svatební květiny jsou: hybridní čajové růže (klasické, běžně tvarované růže, které najdeme v každém květinářství), zahradní růže (drahé, staromódní odrůdy s hustými, otevřenými hlavami a lahodnými vůněmi).

2. Tulipán

Ačkoli je nejčastěji spojována s Nizozemskem, tato květina je vlastně původem z Persie. Tulipán, reprezentující „náročnou lásku“ a „šťastné roky“, může být smysluplnou svatební volbou. Tulipány najdeme v široké škále barev, včetně bílé, krémové a existují i pastelové barvy jako růžová, žlutá a broskvová či zářivé odstíny jako purpurová, červená a fialová. Většina běžných tulipánů, které jsou k dispozici po celý rok, jsou velmi cenově dostupné, ačkoli najdeme i vzácné odrůdy, které mohou být velmi drahé. Univerzální tulipán může skvěle doplnit jak svatební obřad, tak i neformální místa. Tři hlavní odrůdy, které se běžně používají jsou například – holandské tulipány, francouzské tulipány (drahé a elegantní, s extra dlouhými stonky a velkými kuželovitými květy) a tulipány „papoušků“ v intenzivních barvách.

3. Kala

Tato elegantní, kornoutově tvarovaná květina pochází z Afriky a symbolizuje „výjimečnou krásu“ v jazyce květin. Charakteristická podoba kaly je zobrazena v secesních a art deco pracích a využívá se i ve fotografiích dvacátého století. Ke svatbě se volí zejména velká odrůda těchto květin s dlouhým, hladkým stonkem nebo menší typy kal. Nejoblíbenější barva je smetanová slonovina, ale kaly najdeme také žluté, oranžové, světle fialově, růžové a tmavě purpurové.    

4. Konvalinka

Díky květu ve tvaru zvonku visícím z tenkého stonku se konvalinka někdy nazývá také „žebříkem do nebe“. Čerstvá překrásná vůně z jejích malých květů je úžasná. V norské mytologii je květina spojena s bohyněmi jara, a ačkoli je v této sezóně nejvíce dostupná, je velmi drahá po celý rok. Vhodné je například konvalinku spojit s jinými květinami. Nejenže je to cenově výhodnější, ale do kytice doplní krásnou vůní. Většina lidí zná jen bílou odrůdu, ale konvalinku můžeme najít i růžové.

5. Hortenzie

Tato květina může doplnit Vaši svatbu díky bohatým, hustým květům s intenzivními odstíny růžové, modré, vínové a fialové. Hortenzie představuje „marnost“ v jazyce květin. Je ale jednou z nejoblíbenějších odrůd. Nejužívanější hortenzie do svatebních květin jsou bílé a dále pak odstíny zelené, růžové, vínové a modré.

6. Pivoňky

Pivoňka má velkou plnou hlavu, silnou vůni a jasnou barvu. Navzdory této vznešenosti, květina získala význam v květinovém jazyce jako „bahnitost“. Pivoňka je k dispozici ve dvou hlavních typech. Bohužel pivoňky nevydrží tak dlouho po jejich uříznutí. Kytice vyrobená výhradně z pivoněk je opravdu nádherná.

7. Pryskyřník

Hledáte nákladově efektivní alternativu k růžím nebo pivoňkám? Vyzkoušejte svěží a bohatý pryskyřník. Jako první ji objevili západní obyvatelé na Dálném východě kolem třináctého století. Tato mírně vonící květina obsahuje několik květů na stonku s listy. Význam této květiny zní v našem jazyce takto: „Jsem okouzlen tvým kouzlem.“ Pryskyřník je dostupný v mnoha barvách včetně bílé, žluté, oranžové a růžové.  

8. Jasmín

Květina zvaná také jako tzv. „manželské štěstí“ je častou volbou pro svatby. Mírně vonící, hvězdicovité, voskovité květy  jsou k dispozici po celý rok a Vaši svatbu doplní o příjemnou atmosféru, lehkost a jemnost. Nejčastěji používanou odrůdou je zejména madagaskarský jasmín.

9. Gardénie

Květina obklopená tmavě zelenými, voskovými listy, vyzařuje krásnou ale velmi silnou vůni. Gardénie lze využít nejen do kytic ale i do svatebních účesů. Nejčastěji užívanou barvou je smetanová gardénie.

10. Hrachor vonný

Hrachor vonný, který představuje tzv.“trvalé potěšení“, byl poprvé přivezen do Anglie ze Sicílie v roce 1699. Jeho sladká vůně a rozcuchané květy z něj činí starobylé a oblíbené květy v kytici pro nevěstu a její družičky. Barvy hrachoru jsou od bílé až po intenzivní růžové a fialové a jeho vůně může být silná a sladká.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.