Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Suché pečivo a horký nápoj? To není snídaně!

Nevím jak vypadá vaše snídaně, ale ta moje se většinou skládá z kávy a nějakého toho suchého pečiva, když prostě není čas a hlavně chuť něco na to mazat. Soud v západoněmeckém Münsteru ale rozhodl, že suché pečivo a horký nápoj se nedá považovat jako plnohodnotná snídaně. Soud se tak neztotožňuje s názorem finančního úřadu, který tvrdí, že houska a nápoj tvoří plnohodnotnou snídani, kterou zaměstnavatel může zdanit.

Podle soudu patří ke kávě a housce ještě málo nebo pomazánka, případně sýr či salám. Soud tak rozhodl ve prospěch softwarové firmy s 80 zaměstnanci, která svým pracovníkům a klientům dávala každé ráno suchou housku a kávu či čaj zdarma.


Podle španělských lékařů vám 4 šálky kávy denně prodlouží život!


Finanční úřad ale firmě před časem vyměřil kvůli „bezplatnému poskytování jídla zaměstnancům ve formě snídaně“ za léta 2008 až 2011 dodatečnou daň ve výši 1,50 až 1,57 eur (asi 39 korun) na každého zaměstnance a den.

Podle soudu se totiž nejednalo o snídani, ale pouze o občerstvení, to se dá sice také zdanit, ale jen do určitého množství, které softwarová firma řádně překročila.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.