Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kofein je velmi oblíbená a vyhledávaná droga. Jedná se o druhý nejprodávanější produkt na světě, hned po ropě. V roce 2004 se stala káva tak oblíbená, že byla dokonce v roce 2004 vyškrtnutna ze seznamu zakázaných látek ve sportu, nyní by se tam ovšem mohla vrátit!


Káva mění vnímání chutí a funguje jako placebo!


Povzbuzující účinky kávy na sobě už nejspíš zkusil každý. Pokud tedy přehlédneme vědecký fakt, který dokazuje že káva reaguje na každého jinak, celkové ražení kofeinové nálože je prostě jasné – s kafem můžete běžet rychleji po delší dobu, než bez něj! I to má ovšem svá pravidla…

Díky kofeinu se například žáci ve školách lépe soustředí a jsou více pozorní. Negativ je ovšem o trochu více – bušení srdce, vyšší svalová tenze, dehydratace – průjem, zvýšený krevní tlak, bolest hlavy, narušení spánkových a regeneračních vzorců, úzkostné stavy a podrážděnost.


10 faktů o kávě, které jste možná neznali!


Stejně jako se vším, platí i zde pravidlo, že všeho moc škodí. Pokud je káva užívána často a to se nemusí jednat o žádné koňské dávky, vzniká vůči kávě rezistence  a zkrátka pozitiva kávy se ztrácejí a zůstávají jen ty negativa.

V současné době si například někteří vrcholoví sportovci dávají před důležitými závody týdenní kofeinový půst, aby na ně před závody opět začal fungovat.

Zdroj: Sport.cz

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.