Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Mezinárodní červený kříž označil momentální situaci v Jemenu za jednu velkou humanitární katastrofu. Byly zde totiž zničeny skoro všechny školy a nemocnice. Mimo to mají místní lékaři podezření na 750 tisíc osob nakažených cholerou, z nichž již přes 3 000 obyvatel nemoci podlehlo.


Škola v Sýrii financovaná Čechy, byla srovnána se zemí


Vedoucí delegace Mezinárodního červeného kříže Alexandre Fait oznámil, že válčící strany používají doopravdy nepřiměřenou sílu, která způsobuje obrovské množství civilních obětí. Od roku 2015 jich bylo již přes 10 000.

Podle dostupných informací propukla cholera v Jemenu již v roce 2016. Nákaza se měla šířit do prosince, doposud se však nemoc vymýtit nepodařilo. Druhá epidemie pak začala na začátku května.

Cholera je nebezpečné průjmové onemocnění, jehož původcem je gramnegativní bakterie Vibrio cholerae, nejčastěji kmenyClasica I a El Tor. Podle nejčastějšího výskytu se nemoc také nazývá asijská cholera

Jemen má asi 26 milionů obyvatel, z toho téměř 15 milionů je odříznuto od zdravotní péče. V zemi zničené válkou je nyní funkčních jen asi 45 procent zdravotnických zařízení.

Zdroj: Týden.cz , Wikipedia

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.