Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Na různorodosti počasí po celém světě závisí i čerstvé produkty, které jsou tam v daném období k dispozici. Každá sezóna v nějaké zemi nabízí řadu skvělých čerstvých produktů, a proto právě přišel ten správný čas na to začít experimentovat a zkoušet nové recepty, které by zahrnovaly více sezónního ovoce a zeleniny. Nejen, že vaše chuťové buňky budou ohromeny, ale také to bude velký přínos pro Vaše zdraví.

V tomto článku se dočtete o nejrůznějších výhodách sezónních potravin! Doufám, že Vás to povzbudí k tomu, abyste šli ven a navštívili nejbližší farmáře nebo trhy s čerstvým ovocem a zeleninou, či dokonce začali pěstovat nějaké vlastní jídlo.

1.Lepší chuť

Vlastní vypěstované produkty jsou nejen čerstvější, ale i dokonale uzrálé, plné vitamínů, jsou sladší a lépe chutnají. Je jasné, že ovoce a zelenina, které přirozeně zrají na sluníčku bez jakéhokoli chemického ošetření, a jsou sklizeny v teen správný čas, budou mít lepší chuť a mnohem více živin. Všichni jistě známe situaci, kdy v zimě najdeme v supermarketu šťavnaté pomeranče či sladký a křupavý ananas. Musíme si ale uvědomit, že ačkoli se jedná o velmi silné lákadlo, má i druhou, ne moc pěknou stránku. Při přepravě plodin totiž ovoce i zelenina musí být sklizeno dříve, čili plně nedozraje a musí být uchováváno  ve velkém chladu, aby se nezkazily. Nejenže chlazení sníží chuť, ale hlavně se jedná o uměle zralé produkty. Může dojít i k takovým situacím, že ovoce už je napůl zkažené či je uvnitř vláknité.

2. Životní prostředí a nižší cena

Když zemědělci sklízejí velké množství produktů kvůli plodinám v sezóně, náklady na produkci se sníží.  Když nakupujeme produkty, které jsou dováženy mimo jejich sezónu do naší země je samozřejmé, že i cena rychle naroste. I  proto je lepší využívat spíše sezónních plodů. Sezónní produkty mohou růst bez příliš velké podpory lidí, to znamená bez pesticidů a genetické modifikace. Dobře víme, že tyto toxické sloučeniny mohou kontaminovat vodu a půdu a také naše zdraví.

 

3. Čerstvost a vyšší výživová hodnota

U produkty, které jsou zakoupeny v sezóně, je pravděpodobnější, že budou čerstvější, čili obsahují vyšší výživové hodnoty. Některé antioxidanty, jako je například vitamín C, kyselina listová a karoteny, rychle ubývají, když jsou skladovány po delší dobu. Čili ovoce a zelenina, které jsou skladovány po dlouhou dobu v důsledku přepravy, aby mohly být později spotřebovány, ztrácejí vysoký obsah živin.

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.