Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Asi každý z nás to už někdy zažil. Ať už je to „obyčejná“ bolest hlavy nebo migréna, obojí je pro nás velmi nepříjemnou záležitostí. Většinou rychle sáhneme po nějakém prášku na ztlumení bolesti a doufáme, že nám pomůže. V tomto článku se ale můžete dočíst o tom, jak si můžete pomoct i bez prášků.

Pijte vodu

Zní to jednoduše, ale někdy za vaší bolest může dehydratace. Zkuste proto vypít sklenici vody nebo dvě a zjistěte, zda vám bude lépe.

Zkuste uvolňovací cviky

Najděte si nějaké uvolňovací cvičení nebo si zacvičte jógu. Zhluboka dýchejte, jděte se projít, snažte se nestresovat a odpočívejte.

Dejte si meloun

Jestliže trpíte bolestí hlavy, protože jste dehydratovaní, tak je třeba zajistit tělu dostatek tekutin. Buď budete pít vodu a nebo si můžete dát potraviny s vysokým obsahem vody, jako je třeba právě meloun.

Vmasírujte si pár kapek mátového oleje na spánky

Bolavá místa si potírejte mátovým olejem několikrát denně. Dokáže vás příjemně ochladit a pomáhá zmírnit bolest.

Napijte se kávy

Kofein podporuje prokrvení a proto vám šálek kávy při bolesti hlavy může pomoct. Jestliže nejste úplným milovníkem kávy, tak můžete zkusit i zázvorový čaj. Zázvor vám díky svým protizánětlivým účinkům zmírní bolesti.

Plátky ze studené čerstvé okurky

Nakrájejte si plátky studené čerstvé okurky a položte si je na čelo a spánky. Můžete si zkusit natřít i rozdrcený česnek.

Studená sprcha

Jestliže vás bolí hlava např. z dlouhého pobytu na slunci, tak je pro vás ideální právě studená sprcha.

 

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.