Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jistě jste si všimli, že letošní houbařská sezóna není bůh ví jak slavná. Někdy se sice stane, že lidé přinesou plný koš překrásných hub, ale většinou jsou lidé rádi i za nejmenšího podhříbka a někdy jsou i šťastní, když potkají i jedovatou mochomůrku červenou.

Je pravdou, že tak malou úrodu zřejmě mají na svědomí extrémně vysoké teploty, které nás toto léto potkaly, a když k tomu připojíme i velice časté sucho, je jasné, že pro houby tento rok opravdu není rokem úspěšným.

Dobrou zprávou je ale fakt, že v průběhu září se tento stav může zlepšit. Ačkoli je hub letos opravdu poskromnu a to co se týče celkového počtu hub a i počtu druhů, najdeme místa, kde houby jistě najdete. Nejlepší podmínky pro růst hub mají zejména oblasti podhorských a příhraničních lesů. Co se týče níže položených míst, tak tam houby rostou hlavně po deštích v dubových lesích a kolem rybníků.

Když budete mít štěstí můžete najít nejen holubinky, ryzce a lišky, ale také i hřibové druhy. Pozor však i na jedovaté druhy, které také můžete potkat. Mezi takové zejména v tomto období patří mochomůrky zelené, tygrované a červené.

Podle statistik je nejmenší úroda hub v tomto roce hlavně na Moravě, kde je opravdu o houby nouze. Naopak místa, kde se houbaři opravdu mohou pochlubit svými úlovky, jsou například střední Čechy a Vysočina.

Podle předpovědí by v následujících dnech mělo na našem území vydatně pršet, což znamená, že by se v budoucích dnech mohl počet hub hodně navýšit.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.