Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Neuplynula ani hodina od posledního jídla a vy máte zase hlad? Co se děje? V tomto článku můžete najít několik důvodů, proč máte neustále hlad. Čtěte dál a možná už konečně najdete tu chybu, kterou děláte a konečně se budete cítit dostatečně sytí a spokojení.

Jaké jídlo jste jedli?

Ráno jste nestíhali nebo se vám nechtělo si udělat snídani a tak jste si cestou do práce koupili nějaký koblížek s marmeládou? Ale asi vás to nezasytilo, že? Právě naopak, dostali jste ještě větší hlad. Potraviny tohoto typu vám nedodají žádnou dlouhodobou energii a brzy budete mít opět hlad. Zkuste si připravit jídlo předem. Ať už vstanete o trochu dřív a nachystáte si zdravou snídani, která vás zasytí a dodá energii na delší dobu nebo si snídani připravíte den předem a necháte ji v lednici. Jestliže chcete konkrétní příklady na zdravé snídaně, můžete se podívat na článek ZDE.

Stres

Při stresu vysílá náš mozek do těla signály, kterými jakoby „volá o pomoc“. To si často vysvětlujeme jako že máme hlad a potřebu se najíst. Ve skutečnosti ale jde o to, že dochází k vyplavení zvýšeného množství stresového hormonu zvaného kortizol. Vlivem něho roste naše chuť k jídlu.

Žízeň

Ne nadarmo se říká, že „hlad je převlečená žízeň“. Někdy si myslíme, že máme hlad, ale ve skutečnosti jsme dehydratovaní  a naše tělo potřebuje vodu, ne jídlo. Zkuste se napít a jestliže budete mít stále hlad, tak si něco dejte. Ale vzhledem k tomu, že jste se před jídlem dostatečně napili, nebudete mít poté potřebu se přejíst.

Mnoho rafinovaných cukrů

K snídani kupované slazené cereálie, na oběd pizzu, na svačinu chipsy s nějakou čokoládovou sušenkou a na večeři pak hranolky s kečupem..

Jestliže váš jídelníček vypadá nějakým takovým způsobem, tak se není čemu divit. Jednoduché a rafinované cukry se sice rychle dostanou do krve a člověk získá okamžitou energii, ale na druhou stranu zvyšují hladinu inzulínu v krvi. To má za následek nejen přetěžování slinivky a jater, ale také hlad a únavu.

Cukrovka

Možná že když máte neustále hlad. myslíte si, že vaše tělo potřebuje palivo. Ve skutečnosti to ale může být tak, že vaše tělo má potíže s „přeměněním“ potravy na palivo. „Polyfágie“ je pojem, který popisuje extrémní hlad a může být příznakem cukrovky. Dalšími příznaky mohou být např. úbytek hmotnosti, časté močení a pocit únavy.

Nízká hladina cukru v krvi

Nízká hladina cukru v krvi nebo-li hypoglykémie znamená, že vaše tělo nemá dostatek paliva (glukózy) v krvi. To může mít za následek únavu i slabost. Stát se to může např. když jste dlouhou dobu bez jídla.

Jíte moc rychle

Jestliže sníte své jídlo až příliš rychle, tak je dost pravděpodobné, že nedáváte svému tělu dostatek času aby vám dalo signál, že jste sytí. Jezte menší sousta a žvýkejte pomalu. Po jídle počkejte aspoň 20 minut a poté zjistěte, zda máte ještě hlad.

Zdroj: Why am I so hungry?

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.