Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Marihuana výrazně zvyšuje krevní tlak!

Vědci z Georgijské státní univerzity v Atlantě ve Spojených státech se zabývali analýzou, která potvrzuje souvislost konzumace konopí se zvyšujícím se krevním tlakem.  Zejména se jedná o jedince starších dvaceti let, kteří jsou nejčastějšími uživateli této látky.

Výzkum dokázal, že ten, kdo konzumuje marihuanu, je až třikrát více v ohrožení úmrtí, způsobeného zvýšeným krevním tlakem než ten, kdo drogu neužívá. Důležité je také zmínit fakt, že toto riziko s každým rokem narůstá. Dokonce je možné, že při účincích většího dosahu může vést i k narušení kardiovaskulárního systému.

Infarkt v důsledku konzumace marihuany je tedy čím dál tím častější. Při vyšší míře užívání to znamená, že užívání této drogy může mít ještě závažnější účinky na kardiovaskulární systém, než je tomu u kouření cigaret. Zdá se tedy, že tato rostlina s četnými účinky, zvláště analgetickými, kdy mírní bolest vyvolanou některými nemocemi, není pro naše zdraví tak prospěšná.

Jak už jsem výše zmínila, kromě těch účinků, které prokázal výzkum, je marihuana známá i svým škodlivým vlivem na kardiovaskulární systém. Může způsobit nejen zvyšování arteriálního tlaku, ale také zrychlování srdečního tepu a to v důsledku aktivace sympatického nervového.

Důležité je, abychom si uvědomili i fakt, že ten, kdo již trpí nějakou kardiovaskulární chorobou, je vystaven vysokému riziku infarktu. Je totiž prokázáno, že do hodiny konzumace této látky vzrůstá až čtyřnásobně riziko infarktu myokardu. Což je opravdu děsivé! A to zejména pokud do toho jste častými poživateli alkoholu či jste zastánci nezdravého životního stylu.

Všechny tyto rizikové faktory by nás měly přivést k zamyšlení, zda nám to vůbec za to stojí. Proč si kvůli něčemu takovému chceme zkrátit náš život a denně ho tak vystavovat nebezpečí infarktu?

 

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.