Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Levandulový olej napomáhá dobrému usínání a klidnému spánku!   

Nejméně třetinu života trávíme spánkem. Tento pravidelný noční odpočinek je v životě hodně důležitý. Spánek je důležitý pro naše tělo, celkovou relaxaci, duševní výkonnost, imunitní systém a tělesnou kondici. Je ale také pravdou, že poruchy spánku nejsou ničím neobvyklým. Naše neklidné noci mohou být způsobeny stresem, rozčílení, problémy, rozrušení, hluk ale i nachlazení či přeplněný žaludek.

Ať je příčina nespavosti jakákoli na zklidnění a zpříjemnění noci je nejideálnější bylinkou levandule. Pro klidný spánek ji můžeme aplikovat pomocí levandulového zábalu, na který použijeme levandulový olej. Levandulový olej je snad nejznámějším éterickým olejem. Napomáhá nám při usínání a uklidňuje i při nervozitě.

Něžné modré kvítky levandule lékařské jsou výjimečné, obzvláště  když kolem sebe šíří svou nádhernou vůni. Levandule nám může přinést spánek, duševní klid, rovnováhu a mírní úzkosti.

Levandulový olej

Levandulový olej nakapeme na kapesník či papírovou utěrku o velikosti 10×10 cm. Celý obklad přiložíme na prsa. Tělesné teplo z obkladu uvolňuje éterickému oleje, které mají zklidňující účinek. Olejový obklad bude působí ještě rychleji a intenzivněji, když ho ještě nahřejeme pomocí termoforu. Ideální je přiložit  levandulový obklad na noc. Nemusíte mít strach, může na prsou zůstat celou noc. Nejlepší je aplikace každý den.

Levandulová koupel

Levandulová koupel má výborné uvolňující účinky při neklidu a nervozitě. Levandulovou koupel můžeme připravit buď pomocí několika kapek levandulového oleje či pomocí květu levandule, které vložíme do napuštěné lázně.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.