Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jestli můžou něco ženy závidět mužům, pak je to kůže bez celulitidy. Neestetické dolíčky se tvoří hlavně na zadku a stehnech a trápí přes 90 % žen. Co dělat, abychom se jí zbavily ? Jde to vůbec ?

Co to je ?

Slovem celulitida se označují změny, které vznikají v podkožní tukové tkáni. Je důsledkem zbujení tukové tkáně a degenerativních změn v podkoží, kde je porušená tzv. lymfa. Dochází ke zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které jsou vytlačovány proti povrchu kůže a tvoří nevzhledné dolíčky, které známe také pod pojmem „pomerančová kůže“. Má několik stupňů, od lehkých forem, kdy jsou příznaky vidět jen při stlačení kůže a je to vlastně pouze estetický problém, až po poslední stupeň, kde jsou viditelné hrubé nerovnosti a hlavně nezvratné poškození pokožky.

Hodně lidí si myslí, že problém souvisí především s váhou, není to ale pravda. Mívají ji ženy štíhlé jako proutek, stejně jako boubelky. Nevyhýbá se ani slavným herečkám a modelkám. Problém totiž nespočívá v množství tuku, ale v tom, že ženské tělo produkuje hormon estrogen, což je hlavní viník celulitidy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Co ji zhoršuje ?

Viník pomerančové kůže ale není jen estrogen. Způsobuje ji i stres, genetika, pomalé trávení, zhoršená funkce ledvin, užívání některých druhů hormonální antikoncepce, nedostatek pohybu a spánku, málo tekutin a potíže s lymfatickým systémem. Jak vidíte, je toho hodně, co nevzhlednou kůži zhoršuje. Nemůžeme sice ovlivnit geny a vnitřní produkci estrogenu, ale můžeme ovlivnit svůj životní styl a tím projevy celulitidy zmírnit.

Jak proti ní bojovat ?

Metod je v současné době celá řada. Většinou jsou založené na zlepšení prokrvení a okysličení tkání, ošetření vhodnými přípravky společně s masážemi, cvičením a správnou stravou.

  • Cvičení a pohyb – Pomáhá i obyčejná chůze, takže pokud to jde, choďte pěšky. Skvělým pohybem je chůze do schodů, dřepy, ale třeba i tanec.
  • Hodně zeleniny, minimum soli – Důležitá je zdravá strava – hodně zeleniny, ovoce a celozrnných výrobků; umírněná konzumace tuku; omezení soli, kouření a alkoholu.
  • Stabilní váha – I když váha není rozhodující faktor při tvorbě celulitidy, všichni bychom měli cílit na zdravou váhu. Také nejsou dobré neustálé změny váhy – hubnutí, jojo efekt a tak dokola.
  • Kosmetika – Na trhu je nespočet krémů a gelů, které můžou pomoci, ale pouze v počátečních stádiích a stejně stav úplně neupraví. Každopádně v těchto krémech bývají esenciální oleje, výtažky z bylinek a i stopové prvky a vitamíny, takže pokožku můžou vyživit a přispět tak k jejímu lepšímu vzhledu.
  • Lymfatická masáž – Velmi dobře pomáhá docílit zlepšení stavu kůže. Při oživení lymfatického systému se výrazně zlepší prokrvení kůže a podpoří se tak odbourávání odpadních látek z těla. Masáž by měl provádět vždy školený odborník, nikoli amatér.

 

 

Pokud pomerančová kůže trápí i vás, nezoufejte. Zázračný způsob, jak se jí zbavit možná neexistuje, ale dají se její projevy zmírňovat.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.