Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Opravdu nám hrozí, že přestaneme pít kávu?

Milovníci kávy se nejspíše v budoucnu dočkají velkého zklamání. Podle nové studie totiž může dojít ke klimatickým změnám, které zredukují počet ploch vhodných pro produkci kávy až o 88%. Důležitým faktorem zajišťujícím pokračování růstu kávovníků jsou totiž včely. A bez jejich přítomnosti může produkce kávy značně klesnout. A  právě před takovouto situací varuje studie, zkoumající účiny změn klimatu v Latinské Americe, která je největším producentem kávy na světě.

Včelí opylení má pozitivní vliv sklizeň kávy, složení plodů a i velikost zrn. Tento fakt znamená, že pokud by se zvýšil počet druhů včel, výrazně by se zlepšila i kvalita a skladba plodů. Samozřejmě existenci včel může velmi ovlivnit změna klimatu. Změna klimatu totiž může ovlivnit geografické rozložení včel a tím i jejich účinnost opylení. Výrobu kávy proto pravděpodobně změna klimatu ovlivní zejména změnou teploty, dešťovými srážkami či sníženou opylovací produkcí včel. Podle odhadů by změna klimatu mohla vést až k 50% snížení ploch vhodných pro produkci kávy. Tato skutečnost by mohla ovlivnit až 100 miliónů lidí pracujících v kávovém průmyslu.

Za současné situace je možné, že se celková plocha vhodná pro výrobu kávy v Latinské Americe sníží až o 88% v rámci středního a vysokého oteplování. Je také pravděpodobné, že množství včel se na kontinentu se sníží téměř až o 65%. Toto snížení ploch vhodných pro pěstování kávy je způsobeno zejména citlivostí těchto ploch na zvýšené teploty.  Plochy vhodné na budoucí pěstování kávy se proto začnou objevovat v horských a chladnějších částech Jižní Ameriky.

Klesání kvality kávy je podle výsledků studie spojeno s již zmíněným poklesem množství včel a následným snížením produktivity opylování. Budoucí plochy produkce kávy by však měly pokrývat oblasti s značným množstvím včel. Zvýšené množství včel by tak mohlo kompenzovat ztráty vzniklé snížením ploch vhodných k produkci kávy. Jak ale zajistit vyšší produktivitu kávy?

Důležitá je zejména kvalita a pečlivost plánování zemědělských postupů produkce kávy a také dobrých farmářských praktik. Důležité je zejména  zajištění toho, aby kávovníky neomezoval plevel, dále pak je vhodné snížení používání biocidů a zvyšování rozmanitosti rostlin podél kávových polí. Dobré by také bylo zvýšit efektivitu zavlažování a vlhkosti.

Klíčovým prvkem pro zvýšení množství včel a jejich produkce je také ochrana lesů, deštných pralesů a zemědělských krajin. Chtěla bych zmínit zejména zvýšení rozmanitosti stínového baldachýnu, který umožňuje kávovníkům se lépe přizpůsobit nečekaným změnám klimatu.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.