Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Záři je tady a s ním i chladnější počasí.

Podzimní počasí nás letos hned ze začátku překvapilo chladným a sychravým počasím. Proto je tedy čas začít přemýšlet o teplejším oblečení a nahodit outfit, který nás v tom nečase pořádně zahřeje. Většina z nás v tomto v chladném počasí nosí čepici a rukavice, ale co se v dnešní době začíná čím dál více využívat jsou zejména šály. Pokud ale stále váháte proč šály do svého šatníku zařadit, vybrala jsem pro vás pár rad,  proč šály do svého podzimního šatníku zařadit a dále vám ještě přidám pár tipů, jak šály vázat.

Proč nosit šálu?

Hlavním důvodem, proč nosit šálu je samozřejmě to, že šála je hřejivý a příjemný doplněk vašeho outfitu.  Je to tedy v první řadě ochrana našeho krku před přírodními vlivy. Podle toho o jaké počasí či roční období jde pak volíte druh šály. V zimě a chladnějších obdobích jsou vhodné široké, vlněné šále. V horku a teplejším počasí Vám krk ozdobí i ochrání lehká, plátěná a příjemná šála.

Šály jsou jedním z velmi stylových módních doplňků, které se hodí k nejrůznějším příležitostem a situacím. Důležité při výběru šály je samozřejmě koukat na materiál. Budete ji nosit na krku, a proto je nutné, aby Vám byla příjemná. Pro zimu vybírejte z těžších, ale zároveň měkčích materiálů, tím myslíme například vlnu nebo kašmír. Naopak v letních obdobích vybírejte spíše lehké materiály.

Jak správně a stylově nosit šálu?

Šály můžete nosit několika způsoby. Můžete je nosit naprosto běžným způsobem, kdy budete mít krk v teple a zároveň budete vypadat velmi elegantně. Pokud nebude taková zima můžete ji mít jen přehozenou přes krk a vyjádřit tím styl, lehkost a opět Vám to bude velice slušet.

Podle toho o jaký druh šály jde, ji také uvážete. Nejprve je tzv. “BĚŽNÁ KLASIKA” – jedná se o nejjednodušší uvazování šál. Šálu si jednoduše obtočíte kolem krku. zepředu dozadu a zase dopředu. Konce šály nechte volně viset nebo je také můžete zavázat do uzlu. Dále potom máme francouzský (pařížský) či evropský uzel, kdy přeložíte šálu na půl a uvažte ji kolem krku, potom ji protáhněte smyčkou, která vznikla v místě přehnutí šálu.

Pokud máte čtvercový šátek můžete  přehnout na polovinu a obtočte je kolem krku. Cípy šátku vpředu pod bradou zavažte na dva uzly a schovejte pod trojúhelníkem na hrudníku. Tento styl je dnes velmi využívaný. Efekt šály z jednoho kusu látky je styk vázání šály, při kterém si šálu přehodíte přes krk a konce k sobě svažte dvojitým uzlem k sobě. Šátek přetočte a svázané konce  dejte za krk.

Potom bych ještě chtěla zmínit pletenec ze šály. Začněte jako u druhého zmiňovaného – francouzského stylu. Šálu přeložte napůl a dejte za krk. V jedné ruce držíte dva cípy šátku a v druhé máte oko. Okem protáhněte jen jeden cíp šály. Teď shora prostrčte ruku do oka, chytněte druhý cíp a protáhněte jej.

Šála je perfektním módním doplňkem, kterým vyjádříte styl, eleganci a zároveň je velice příjemná, jak na nošení, tak i na dotek.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.