Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Správné jídlo před i po cvičení vám pomůže dosáhnout lepších výsledků. Stejně tak jako auto potřebuje palivo, tak i vaše tělo potřebuje sacharidy aby vám mohlo dodat energii, potřebnou na váš trénink. Po cvičení je vhodné sacharidy doplnit společně s bílkovinami pro obnovu svalového glykogenu.

Správný čas

Snažte se jíst 1-3 hodiny před tréninkem. Jestliže půjdete cvičit ihned po jídle, můžete mít žaludeční potíže a může vás bolet břicho. Po tréninku je vhodné dát si jídlo cca po hodině.

Nápady na jídla před a po tréninku:

Před:

Pečivo s arašídovým máslem a marmeládou

Pečivo a marmeláda jsou zdrojem sacharidů zatímco arašídové máslo vám dodá nějaké bílkoviny, které vám dají pocit sytosti.

Ovesná kaše v mléce s ovocem 

Sacharidy obsažené v této kombinaci se tráví pomaleji, což vám pomáhá udržet vyrovnanou hladinu cukru v krvi a zároveň se budete cítit plní energie po delší dobu. Ovesná kaše se proto skvěle hodí jako předtréninková snídaně.

Smoothies z jogurtu a ovoce

Smoothies jsou dobře stravitelná a nebude vám po nich těžko. Jogurt vám dodá nějaké bílkoviny a z ovoce do sebe zase dostanete sacharidy.

Jako rychlovka, když nemáte čas nic chystat, vám může posloužit např. banán nebo mix oříšků se sušeným ovocem.

Po:

Míchaná vajíčka s celozrnným pečivem

Celozrnné pečivo vám dodá potřebné sacharidy a vláknina v něm obsažená vám pomůže udržet vyrovnanou hladinu krevního cukru. Vajíčka jsou zase vhodným zdrojem bílkovin. Jestliže nemáte čas si udělat míchaná vajíčka, zabalte si s sebou pečivo s vařenými vejci.

Celozrnná tortilla se šunkou a avokádem

Tortilla jako zdroj sacharidů, šunka jako zdroj bílkovin a avokádo jako zdroj draslíku a hořčíku potřebných proti svalovým křečím. Zároveň je také zdrojem zdravých tuků a mnoho dalších vitamínů.

dále můžete vyzkoušet např. řecký jogurt s ovocem, losos s batáty (sladkými bramborami) a zeleninou nebo kuřecí maso s rýží a zeleninou

Nezapomeňte i na pitný režim před, během i po tréninku!

 

Zdroj: What to eat before and after a workout

 

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.