Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

K čemu je pot ?

Je třeba si uvědomit, že pocení je přirozené. Tělo tak udržuje vnitřní teplotu a chrání se před přehřátím. Pot se skládá asi z 99 % vody a 1 % tvoří rozpuštěné látky jako sůl, minerální látky, stopové prvky, ale i bílkoviny. Je přirozené potit se více při vyšších teplotách, tělesné námaze, horečce, nervozitě, zlosti, rozpačitosti, strachu nebo třeba i při zvýšené funkci štítné žlázy. Nelze ho odstranit úplně, ale můžete ho rozumně a úspěšně regulovat.

Co proti pocení?

Když kupujeme v obchodě něco proti pocení a zápachu, můžeme volit ze tří možností. Tou první je deodorant, který tvorbu potu neomezuje, jen potlačuje zápach. Druhou možností je pořídit si antiperspirant, který díky obsahu hliníkové sloučeniny (aluminium chlorhydrate) blokuje funkci potních žláz. Což může znamenat problém. Jak už je zmíněno dříve – pot je totiž užitečný – ochlazuje tělo a odvádí z něj toxiny. Když tomu bráníme, tak se prý hromadí v lymfatických uzlinách a údajně hrozí riziko nádoru prsu. Třetí možností proti pocení a relativně tou nejlepší jsou deodoranty a antiperspiranty bez hliníku. Ne každý z nich ale doopravdy funguje.

Kauza hliník

Podle vyjádření Americké onkologické společnosti antiperspiranty s hliníkem neškodí, jelikož hliník je přirozenou součástí našeho těla. Nesouhlasí ani s tím, že hliník ucpává lymfatické uzliny v podpaží. Pravdou je, že věděcký důkaz o souvislosti antiperspirantů a nádorového bujení neexistuje !  Jedná se tedy spíše o jeden z medicínských mýtů.

V případě, že máte přesto obavy a rozhodnete se antiperspirant nepoužívat, nemusíte se bát, že vás musí smáčet pot. Existují různé přírodní přípravky, které si dokonce můžete vyrobit i doma. Proti pocení můžete bojovat  bylinkami (šalvěj), jedlou sodou, nebo i obyčejným dětským pudrem. Je také známo, že obezita a nesprávná životospráva pocení zhoršuje, naopak strava správná a vyvážená ho napomáhá zmírnit.

Proti pocení se dá bojovat mnoha způsoby a je jen na vás, kterému dáte přednost vy.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.