Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Závislost na cukru je pravděpodobně více běžná než myslíte. Velká konzumace cukru s sebou přináší zdravotní potíže jako je obezita, srdeční choroby, cukrovka, hyperaktivita, problémy s pamětí, soustředěním atd. I přes všechna tato rizika je tady mnoho lidí, kteří konzumují cukr ve velkém množství. Jsou na něm závislí, nedokážou se toho zbavit. Co s tím a jak si udržet konzumaci cukru pod kontrolou?

 • Vyřaďte cukr z vaší domácnosti

  A nejen cukr, ale i výrobky ve kterých je obsažen jako třeba zmrzliny či slazené limonády.

 • Zařaďte víc zdravých potravin

  Jezte zdravě, nahraďte cukr ovocem (čerstvým i sušeným), „sladkou“ zeleninou (mrkev, červená paprika). Pijte dostatečné množství vody. Čaj si můžete osladit lžičkou medu a zmrzlinu můžete vyrobit domácí z mraženého ovoce.

 • Jezte pravidelně

  Pravidelná a vyvážená strava se zastoupením všech makroživin pomáhá udržet vyrovnanou hladinu cukru v krvi a snižuje tak naši touhu po cukru.

 • Mějte pravidelný pohyb

  Dbejte na pravidelný pohyb, dostatek slunečního záření a samozřejmě i dostatek spánku.

 • Zabavte se něčím jiným

  Stres, únava, smutek a někdy i nuda jsou častým důvodem toho, proč většinou sáhneme po něčem sladkém. Zkuste se ale místo toho jít projít, přečíst si knížku, jít s kamarády ven. Zabavte se jiným způsobem než konzumací cukru.

 • Nechoďte nikam hladoví

  Vyvarujte se místům, kde nabízí většinu sladkých věcí a hlavně tam nechoďte hladoví, abyste se nedostali do situace, kdy máte hlad a nemáte na výběr. Vždy je lepší si s sebou vzít svačinu nebo se najíst před odchodem.

Zdroj:https://www.rodalesorganiclife.com/food/how-to-reduce-sugar-cravings

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.