Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Připravili jsme si pro vás 20 fascinujících faktů o lásce a sexu, které vás mohou překvapit. Pojďme se na ně společně podívat.

1. Manželé mohou mít podobnou DNA

Vědci již dávno vědí, že mají lidé tendenci volit si partnera s podobnými charakteristickými vlastnostmi, jako je například věk, rasa a výchova. Studie zveřejněná ve sborníku Národní akademie věd však poukazuje na to, že si lidé berou osoby, které mají podobnou DNA.

Když vědci zkoumali genetický materiál 825 amerických párů, objevili daleko méně rozdílů v DNA mezi párem než mezi dvěma náhodně vybranými jednotlivci.

Zdroj videa: healht.com

Sledování filmů pomůže udržet manželství!

Sledování filmů může být klíčem k udržení manželství, říká Matthew Johnson, PhD. Jeho studie dokázala, že pokud spolu páry sledují velmi často filmy, zvyšuje se šance, že spolu páry vydrží o 50%. Klíčovou roli v tom hraje rozhovor, musíte si s partnerem o filmu povídat.

Nízká hladina cukru v krvi může způsobit manželský nesoulad

Hádky a agrese mezi partnery mohou být někdy důsledkem nízké hladiny glukózy v krvi. Ve studii z roku 2014 požádali 107 manželských párů, aby každou noc a ráno otestovali svou hladinu cukru v krvi. Čím nižší je hladina cukru v krvi, tím více jste agresivní. Nízká hladina cukru v krvi může totiž lidem vyvolávat pocit hladovění a proto jsou křečovití a podráždění.

Ženy umí udělat „sexy hlas“. Muži ne!

V roce 2014 potvrdili výzkumníci z Albright University, že ženy mohou záměrně manipulovat se svým hlasem. Když se ve studii ale muži pokoušeli být sexystičtější, byli ve skutečnosti daleko méně přitažliví. Muži mají podle studie také tendenci upřednostňovat ženy s vyššími ženskými hlasy.

 

Láska je dobrá pro vaše kosti

Vědci si nejsou úplně jisti proč tomu tak je, ale poukazují na že to není poprvé co je manželství spojeno se zdravím. Jiné studie zase naznačují, že manželé žijí déle, pravděpodobněji přežijí rakovinu a mají nižší riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.