Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Nejprve se podíváme na to, co vlastně pojem „panenský olej“ znamená a jak se liší oproti těm rafinovaným. Rafinované jsou ty běžné, které se vyrábí při vysokých teplotách. Při tom se však ztrácí velké množství tělu prospěšných látek. Panenské oleje jsou lisované za studena, čímž si zachovávají vitamíny, minerály a další živiny obsažené v původní rostlině. Skvěle vám poslouží jako přírodní kosmetika při péči o pleť, vlasy i nehty. Zázraky ale umí i v kuchyni. Každý z nich je jedinečný. Většina z vás určitě zná panenský olivový olej, který je vynikající do studené kuchyně, ale existuje i spoustu dalších blahodárných olejů, které si představíme v dnešním článku.

Dýňový olej pro pevné nehty

Má ze všech rostlinných olejů nejvyšší obsah zinku. Proto dokáže zpevnit nehty a urychlit jejich růst. Zlepšuje pružnost kůže a pomáhá proti ekzémům. Je výborným základem vlasových zábalů a zastavuje padání vlasů.

Konopný olej pro zdravé srdce

V konopných semenech najdete vysoké procento esenciálních mastných kyselin, a díky nim máte v podstatě větší šanci přecházet srdečním chorobám.

Lněný olej proti bakteriím a plísním

Lněná semena jsou jedním z nejbohatších zdrojů nenasycených mastných kyselin typu omega-3, nejzdravějšího typu tuku, který můžete jíst. Působí tak proti parazitům, plísním, bakteriím a funguje i jako prevence rakoviny.

Mandlový olej pro nervy i vlasy

Obsah vápníku v mandlích je velmi vysoký. Stejně tak i obsah zinku, mědi a manganu. Mandlový olej je tak jedním z nejsilnějších přírodních stimulátorů pro obnovu růstu a zpevňování vlasů.

 Sojový olej pro mozek

Má nejvyšší množství přírodního lecitinu ze všech olejů a také vysoké množství vitamínu E. Zabírá při mnoha nervových onemocnění. Zlepší vám paměť a zbystří myšlení.

Sezamový olej proti depresi

Sezam je silným antioxidantem. Vysoký obsah lecitinu chrání a povzbuzuje mozek a působí antidepresivně. Uklidňuje nervy, ale i trávicí soustavu. Celkově tak dokáže posílit imunitu.

 

Každý druh má velké zdravotní benefity a proto se vyplatí investovat do kvalitního oleje.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.