Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Avokádo poslední dobou stále více nabírá na popularitě. Má nálepku superzdravé potraviny oprávněně, nebo je to jen módní výstřelek ?

Toto ovoce je plodem hruškovce přelahodného (Persea americana ) rostoucího v tropických a subtropických oblastech. Pravděpodobně nejvýraznější odlišnost oproti ostatním druhům ovoce můžeme pozorovat v nízkém množství cukru a vysokém množství tuku. Ty jsou ovšem rostlinného původu, takže jsou velmi zdravé a dokážou dobře zasytit. V závislosti na stupni zralosti může 100 gramů avokáda obsahovat dokonce i 15-20 gramů tuku.

Avokádo je bohatým zdrojem minerálních látek (zejména draslíku, mědi, magnezia, fosforu) a vitaminů (C, E, K, H, B3 a B5). Má příznivé účinky při chorobách kůže a sliznic. Pomáhá redukovat vysoký cholesterol a snižuje riziko srdečních chorob. Díky pozitivnímu vlivu na hladinu insulinu, snižuje riziko diabetu typu 2. Také příznivě ovlivňuje krevní tlak a pomáhá také při nemocech jater, ledvin a močových cest.

Avokádo je také jako každé ovoce nabité vlákninou, která má sytící schopnost, pomáhá bojovat proti zácpě i průjmu a snižuje riziko rakoviny tlustého střeva.

Využití v kuchyni:

Avokádo má v kuchyni bohaté využití. Od studených předkrmů až po pečené dezerty. Výborně poslouží jako náhražka másla, majonézy či dresinku, které většinou obsahují velké množství nezdravých nasycených tuků. Velmi dobře také doplní zeleninové saláty nebo obložené pečivo. Pokud dáváte přednost sladkému, určitě můžete vyzkoušet čokoládovou pěnu, kterou připravíte lehce pouze z rozmačkaného avokáda, banánu a kakaového prášku.

Ať už si vás avokádo dostalo jemnou chutí, přijemnou strukturou, nebo všestranným využitím, můžete si být jisti, že jeho konzumací chybu neuděláte.

 

Zdroj: http://myfitnesspal.com/

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.