Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Celý svět je neustále online. V dnešní době je to už téměř povinnost. Často se digitálnímu světu věnujeme víc, než tomu reálnému. Byli byste v úžasu, kdybyste zjistili, kolik času skutečně trávíte s mobilem v ruce. Doby, kdy se telefon používal jen na volání, jsou už dávno pryč.

Co to je ?

Digitální detox znamená, že se po určitou dobu vzdáte používání mobilních telefonů, počítačů, tabletů a dalších chytrých zařízení, které jsou tichým zlodějem vašeho drahocenného času. Je to také příležitost ke snížení stresu, k sociálním interakcím ve fyzickém světě a rozvoji vlastní osobnosti.

Co získáte ?

  • Více času – Možná byste se divili, jak moc času byste najednou měli k dispozici. Místo hodin strávených u notebooku byste se mohli věnovat svým koníčkům a přátelům. Najednou by se vám den zdál mnohem delší.
  • Kvalitnější spánek – Je prokázáno, že displaye elektronických zařízení mají nepříznivý vliv na kvalitu spánku. Omezení obrazovek v ložnici vám může pomoci bojovat proti nespavosti a ospalosti.
  • Rozvoj vlastních nápadů a tvořivosti – Kdy jste naposledy něco napsali v ruce, nebo namalovali jinde než v grafických programech ? Odložením elektorniky přestanete neustále přijímat nové informace, které vám nedají moc prostoru pro vlastní fantazii, a otevřou se vám dvěře k mnoha vlastním nápadům.
  • Lepší vztahy – Místo chatování s kamarádkou si raději zajděte na kávu. Osobní kontakt je přeci mnohem přijemnější.
  • Méně stresu – Být neustále online a ve střehu je stresující. Při každém upozornění si říkáte, co se tak mohlo stát. Vypnutím elektroniky eliminujete stres.

Zkuste si spočítat, kolik času denně strávíte před obrazovkami. Trávíte tolik času i s rodinou a přáteli ? Zapřemýšlejte, jestli by digitální detox neprospěl i vám.

 

Zdroj: http://www.digitalnidetox.cz/

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.